Logo
13. juuni 2018
23 (1104)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

IRL lörtsis vabaduse oma sõjasambaga

juku  2010-07-03 15:48:19
eelmisele ' õige jutt, naerualune ja piinlik on pealinna pärast kus kinodes laed kukuvad, teed on auklikud ja mustad, mingid viineriputkad seisavad kohtadel kus riivavad silma ja kus võimul on rahamaiad algvõi keskharidusega tolad. Sul on 100% õigus. Ja kommunist võiks suu lahti teha kui tema Aljoshast räägitakse- see rist ei puutu üldse sinusse nii et maga välja punane pioneer,

nlkp ajaloo täienduskursus  2010-07-03 16:34:36
NLKP kuulsusrikas ajalugu algab tegelikult sionistide I kongressiga, mis toimus Baselis 1897. aasta 29. augustil ja kus sellest osavõtjatel olid erinevad seisukohtad tuleviku suhtes. Ühed tahtsid keskenduda vaid Iisraeli riigi loomisele, teised aga pidasid ülemaailmseid plaane.
Juba kuu aega hiljem lõigi üks osa nendest Vilniuses (Wilno) sotsialistliku liidu "Bund", mis omakorda hargnes ja 1898. aasta märtsis loodi Minskis Venemaa Sotsiaaldemokraatlik Töölispartei, mille töös osalesid juba ka Lenin ja Stalin.
Kuna Minskis osalejad arreteeriti tsaaari ohranka poolt, siis edaspidised istungid peeti üldjuhul välismaal - Londonis ja Stokholmis.
USA tollane president Woodrow Wilson ja Federal Reserve esindajad leidsid, et kommunism on Venemaa jaoks parim ja alustasid Trotsky, Pöögelmann & Co finantseerimist ja lähetamist Venemaale.

sobinguline  2010-07-03 16:55:01
Ka see, et võidupühana tähistatakse võitu Landeswehri, mitte aga Punaarmee üle, oli üks bolševikega sõlmitud lepingute tulemus.

Kalju  2010-07-03 21:47:39
Võidupüha kuupäev tuletati sellest ,et selle kuupäevaga peale Võnnu lahingut oli Vabadussõda praktiliselt lõppenud ,venelased peksti juba varem Eestist välja ,nüüd ka Landeswehri sakslased. Mingi leping punase Venemaaga ei mänginud mingit rolli siin. ärge kirjutage kui midagi ei tea -- võtke kätte "Eesti Vabadussõja ajalugu" ja lugege sealt ärge mõelge omastpeast lollusi välja

Ants  2010-07-04 12:22:13
SOBINGULISELE -- Kas Sina arvad ,et on eraldi kuupäevad -esiteks võit punase Venemaa üle ja teiseks - võit "Landeswehri" üle ? on ainult üks võidupüha, VABADUSSÕDA oli lõppenud eestlaste võiduga nii Kommunistliku Venemaa kui "Landeswehri" üle ja Venemaa maksis Eesti riigile rahu sõlmimise eest 15 miljonit kuldrubla pluss ka maatükk metsaga kusagil põhjas millisest Eestil mingit kasu polnud. Piir kahe riigi vahel pandi sinna kus eestlased tahtsid . Ja ärge kirjutage lollusi ,et venemaale veeti "massiliselt relvi" juba vene kodusõja ajal läbi Eesti (valgetele muidugi anti relvi võitluseks punaste vastu) . Kuhu siis kadusid need "massiliselt" läbi Eesti sisseveetud relvad ?? 1940 aastal olid vene sõjaväel ikka ainult vene oma toodetud "vitovkad" ja "maksim" kuulipildujad " ja nende oma toodetud "papist tankid" . Alles teise maailmasõja ajal USA vedas tõesti massiliselt relvastust Nõukogude Liidule. Ainult tänu sellele suutis Venemaa Saksamaast jagu saada . Ja mingit suurt transiiti läbi Eesti pole kunagi olnud . Eesti Tallinna sadam poleks suutnud seda läbi lasta( alles peale teist maailmasõda ehitati terminaalid ja moodne Muuga sadam ). Ka raudteel ei olnud sellist kauba liikumist kui nüüd , põhiliselt sõitsid reisirongid . Lugege ajalugu kui olete nooremad või tulnud "suurelt kodumaalt" ja ärge kirjutage siin mõtetusi ja ebatõtt.

aivar48  2010-07-05 10:59:30
ANTSULE!Maksim kuulipilduja ei ole mitte vene relv.Nende "omaks"relvaks võib pidada(niivõrd-kuivõrd)Degtiarovi kergkuulipildujat,mis oli küll hea relv,kuid jäi otsustavalt alla analoogidele mujalt.PPS on täpne koopia püstolkuulipildujast"Suomi",kuid kvaliteedilt jäi jällegi nõrgemaks.Heaks tankiks loeti T34,kuid nende efektiivsus oli hea ainult massrünnakus,pealegi olid sellele igiomased nõugogude omapärad-halb ja ebakvaliteetne kooste.
Nõukogude armme on olnud läbi ajaloo ainukene armee,kes ei ole hoolinud inimfaktorist-nõukogude soldati elu pikendamist lahinguolukorras ei huvitanud kedagi,sellest ka tohutud suured kaotused.Oli ütlemine"muzikov v russii to huija,ne nado perežitat!..."

Ants  2010-07-05 17:57:24
Aivar 48 -õigust räägid muidugi pole "maksim" kuulipilduja mitte venelase vaid kui õieti mäletan belglase leiutis. T-34 oli oma soomuse poolest päris arvestatav tank, kuid jäi siiski alla saksa "Tiigritele ja Panteritele " Kuid need tankid millistega punaarmee 1939-40 aastal Eestisse ( mingi TB - ) sõitis olid küll parajad "papist" tankid. Sõjaaegne abiks saadetud " relva voog"oli väga suur USA poolt ja mitte ainult relvi vaid toiduaineid isegi miljoneid paare saapaid ja toorainet sõjatööstusele ja palju muud . Ilma selle hiigel abita oleks Nõukogude-Liit tookord kokkuvarisenud kui "kaardimaja "

aivar48  2010-07-06 07:52:20
Antsule!39-40 0li Nõukogudel tankidega üldse jama kuipalju!Nood"papptankid"on tõesti õige sõna.Tegelikuses oli tegemist puhtal kujul tankettidega,kuid suurushullustus tingis nende nimetamist tankideks.Paris tankidest oli venelastel rasketankKV ja JS,kuid need olid ülikohmakad ja sellest tingituna oli nende lahingurersurss ainult mõned minutid.Keskmine tank T 32 oli samuti nii suure hulga puudustega,et kadus üpris kiiresti relvastusest ja selle loojad kukkusid hirmuhigistena GULAGI žaraskas T 34 looma.
Paljud vene ajaloolased on nõukogude tankitööstuse viletsuses süüdistanud Tuhhatševskit,nimelt oli too soovitanud paigaldada kahurid veo-ja sõiduautodele ning nimetada siis ka need tankideks.Sellega oleks Nõuk.Liit saanud tankide omamises riigiks nr 1!

Ants  2010-07-06 10:29:14
Aivar 48 -le . Kõik on õige- paistab ,et ka Sind huvitab sõjaajalugu . Vene rasketankid KV ja JS (Jossif Stalin)olid tõesti küll vägeva soomusega kuid kohmakad ja neil leidus nõrku kohti mida saksa "Tiigritel" sõitvad tankistid hästi ära kasutasid . Need "papist" TB tankid olid aga nii nõrga soomusega ,et esimese tabamuse puhul põlesid kui "tikutoosid" Eksisin siiski kui arvasin ,et "Maksim" kuulipilduja leiutas belglane-- siiski oli see ameeriklane Stevens Maxim aastal 1883 aga venelased hakkasid seda kuulipildujat omale tootma ja oli kasutusel veel teises maailmasõjas. Muidugi ta laskekiiruselt ei saanud saksa MG-42 lähedalegi . Oma PPS-i kopeerisid venelased soomlaste automaadi "Soumi" pealt nagu Sa kirjutasid eespool ja samuti on vene "Kalašnikov" kopeeritud saksa ründeautomaadi "Sturmgewher-44" pealt , muudetud on ainult natuke luku ehitust .

aivar48  2010-07-06 17:33:14
Sõjaajalugu on huvitanud jah,lapsest saati.Hea info saab Discoveri telekanalitest,samuti on mõningad vene TV sõjandusaated küllaltki objektiivsed.Vahepealsed aastad(arvatavasti Putini korraldusel)tegeleti küll ainult hirmsa enesekiitusega,nüüdseks on justkui tagasi tõmmatud.
Nõukogude relvi ja tehnikat õnnestus tegevuses näha ja ka proovida 81-82,ka lahingutes.Vene tehnika on mingil määral lollikindel,seda just oma lihtsuse poolest,kuid endiselt on suured puudujäägid just kaitsevahendite poolel-tehnika ei suuda ennast kaitsta.Iraagi sõda oli ere näide-Nõukogude tehnika hävitati jänkide poolt kiirelt ja probleemitult.Viimased aastad arendab Vene kaitsetööstus küll uusimat tehnikat,kuid oma armeele seda ei anta,kõik läheb müügiks arengumaadele,sellest tulenevalt opereeribki Vene armee endiselt ammu ajast maha jäänud 70 aastate tehnikaga.Tehnika lihtsusel on väga lihtne põhjus-väheharitud isikkooseis ja väljaõppe"potjomkinlus",sellest Vene armee ei saa nii pea lahti.

aivar48  2010-07-06 17:41:27
Lisaks veel huvitava fakti-II maailmasõja eelsel ja järgsel ajal olid Nõukogude tankid ainsad,millel asus mootor taga,teistel oli see ees.Kuna tank on ründerelv,siis etendas mootor lisakaitset meeskonnale tabamuse korral.Nõuk. tankidel seevastu oli oluline,et vigastatud tanki mootorit saaks kasutada(ka peaülekannet)korduvalt.Meeskonnast riigis,kus"...nii vabalt võis hingata rind..." ei olnud sooja ega külma!

Ants  2010-07-06 19:07:20
aivar 48-le. Sinuga oleks huvitav kirjutada ka sõjatehnikast omavahel, mitte Kesknädala kaudu kus kommentaare väga pikki ei saa saata. Mina olen militarist ja relvade fänn juba poisikesest peale ja tegelen ka praegu laskespordiga kui soovi on kirjuta mulle -- E-aadressil -- margus.vessart@hotmail.com saaks mõtteid vahetada sõja ajaloost .

Leo  2010-07-07 08:03:41
Leo ma panen ka kahe sentieest siia sisse.Küsimus on mis vahe on Vickeri ja Maksimi vahel?Kumb koopis kumba?Minu mõtes vahe on ainult see ühe laskemoon 7.62 ja teine oli 303.Kuna ma olen mõlemaid relvi nänud siis nendel vahet ei ole!

Kaljule  2010-07-08 12:17:46
Ka Landeswehri sõda takistas bolševike vastase ühisrinde teket Baltikumis.
Kuna bolševike režiim oli Lääne režiim, siis pidigi see nii minema, ja tuli teha kõik, et bolševikud jääksid Venemaal võimule.
USA president Woodrow Wilson ja Federal Reserve esindajad teatasid, et kommunism on Venemaa jaoks parim riigikord ja asusid bolševikke finantseerima.
http://rus-sky.com/history/library/sutton/index.htm
Wall Street ja bolševistlik revolutsioon.
http://pseudology.org/Bank/Balt-off_shore.htm

  2010-07-08 20:12:02

  2010-07-08 20:13:43
kuhu iganes irl-lased oma käe külge panevad , see asi halvasti lõpeb., lasid põhja I vabariigi ja nüüd totaka Laariga on asi veel hullem, lahkugu valitsusest.

Eelmine | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |

Nimi 
E-mail