![]() 20. august tõi Eesti maailma vabade riikide hulka
to Heino
2015-08-21 23:01:08
Mis rangest kontrollist sa räägid, kui need majad ei kuulu linnale, vaid linn üürib neid erasektorilt, milleks nüüd on Hollandi kinnisvarafirma.
Aga juua täis ja lällavad seal ka eestlased. Omaette teema oleks aga Nõmme linnaosa!
2015-08-21 23:03:32
http://www.riigikogu.ee/rito/index.php?id=13618
Eesti valikud Rein Järlik 20. Augusti Klubi liige Hoopis tõsisem asi oli aga see, et peaaegu iga ülemnõukogus vastu võetud õigusakti, mis pidi tagama üleminekut omariiklusele ja eesti rahva selget tahet maailmale veel kord meelde tuletama, mõistis Eesti Komitee hukka või tunnistas õigustühiseks või koguni kutsus rahvast üles seda boikoteerima. 1990. aasta mais vastu võetud sümboolikaseaduses, mida rahvas tervitas ja millega riigi nimest jäeti ära sõnad “nõukogude sotsialistlik” ning lõpetati Eesti NSV lipu, vapi ja hümni kasutamine riiklike sümbolitena, nägi Eesti Komitee katset nõukogulik vabariik lihtsalt ümber nimetada, selle sisu muutmata. Nõupidamisel osalenud Ignar Fjuk on meenutanud, et eestikomiteelaste vastuseis 20. augusti iseseisvusotsusele oli otse jahmatamapanev. Jüri Rätsep, kes ühena paljudest oli kindel, et iseseisvusotsus tuleb kiiresti vastu võtta, on hiljem 19. augusti õhtust kirjutanud: “Arutlus alati kaalutleva Tunne Kelamiga sel teemal pani teda mulle tõsiselt otsa vaatama ja kahtlust avaldama, et Eesti Komitee võib anda sellele teole Eesti vastuolusid süvendava kurja hinnangu.” (Seitse Päeva, 21. veebruar 1992.) Ülemnõukogus ringles idee ka nn kolmanda vabariigi väljakuulutamisest, selleks oli vastav eelnõugi koostatud, ning ilmselt loodeti Eesti Komitees, et ülemnõukogus saavad sisevastuolud määravaks ja ta ei suudagi mingit otsust vastu võtta. Seda järeldust kinnitab tõsiasi, et kui kõigi punktide sõnastuses oli kokkuleppele jõutud ja kohad olid jagatud ka moodustatavas Põhiseaduse Assamblees ning kooskõlastatud otsus lõpuks istungisaali viidi, lahkus üks eestlasest ülemnõukogu liige siiski enne hääletamist saalist. Kaido Kama, prominentsemaid eestikomiteelasi, Eesti Kongressi ideolooge, jäi Toompea lossis seega ainsana truuks Eesti Kongressi joonele.
väliseestlane
2015-08-21 23:04:53
Paljud väliseestlased kinnitasid: USA administratsioon pani Eesti pagulasorganisatsioonid tegutsema selle nimel, et laulev revolutsioon ei kõigutaks Gorbatšovi paati. USA riigisekretär James Baker keelitas Balti riikidest pärit NSVL-i rahvasaadikuid, et nood ei takistaks perestroika arengut.
Eesti Komitee ei suutnud korraldada ühtegi üldrahvalikku vabadusüritust või koguda rahvast mõnele suurele avalikule okupatsioonivastasele meeleavaldusele. Eesti Kongressi juhtivad tegelased tulid hoopis koos Kogani, Lebedevi jt interliikujatega 15. mail 1990 Toompea lossi esisele platsile meelt avaldama Eesti Vabariigi Ülemnõukogu ja Rahvarinde valitsuse vastu. Hiljem, aastal 2000, tegid koganlased - kelamlased juba Tallinna linnavolikogus koalitsiooni Keskerakonna vastu. Meenutagem ka Kaido Kama seisukohti 20. augustil 1991: Eesti Vabariiki pole vaja välja kuulutada, ta on juba välja kuulutatud; mingeid teateid Eesti iseseisvuse taastamisest pole vaja välja saata, sest Ameerika ei tunnusta Eesti okupeerimist. Samas veel 1991. aasta 22. augustil teatas president Bush, et ei ole veel aeg Eesti iseseisvust tunnustada! Oli ka väliseestlasi, kes Bushi selles küsimuses toetasid ja teatasid, et kuna Eesti on võimul endised kommunistid, siis sellist riiki ei peaks tunnustama.
memento
2015-08-21 23:07:50
http://20aastathiljem.blogspot.com/2009/11/1989-berliini-muuri-langemine-ja-uue.html
Toomas Hendrik Ilves 1988.– 1990. aastast. President T. H. Ilves on mõneski kohas väljendanud oma iroonilisevõitu suhtumist meile nii tähtsasse mittetunnustamispoliitikasse. See oli poole sajandiga muutunud harva esitatavaks teisejärguliseks rituaaliks, millest praktilisi tagajärgi enam ei oodatud. Intervjuus ajakirjale Diplomaatia (“Kui saabusid loomeliitude pleenumi materjalid, siis ma sain aru, et tulen Eestisse” – Diplomaatia, juuni/juuli 2008) on need kahtlused esitatud kontsentraadina, mis hästi läheb kokku Endel Uiga väidetega. Intervjuu Ilvesega käsitleb aega, mil ta töötas “Vaba Euroopa” raadios Eesti toimetuse juhatajana. Noil aastatel kuulis ta Lääne poliitanalüütikutelt, poliitikutelt ja oma ülemustelt “Vabas Euroopas”, et “baltlased peavad ära lõpetama oma idiootlikud iseseisvuspüüdlused”. Siin on väike valik tsitaate tollest intervjuust ilma pikema kontekstita (soovitan lugeda intervjuud ja taustaks ka Toomas Hendrik Ilvese raamatut “Eesti jõudmine”). “... te peate jääma NSV Liidu koosseisu.” “... ärge ometi hakake destabiliseerima Nõukogude Liitu.” “Strobe Talbott --- kirjutas aastal 1989, et tuleb loobuda “aegunud mittetunnustamispoliitikast...”” “Prantsusmaa välisminister Roland Dumas ütles, et Prantsusmaa ei saa kuidagi toetada Balti riikide iseseisvust, sest niikuinii muutuvad nad siis Saksa kolooniateks.” “Ükskord kutsuti Vaba Euroopa Eesti, Läti ja Leedu toimetuste juhatajad välja, mulle anti üks paber ja öeldi, et loe see läbi ja anna tagasi. Paberil oli kirjas uus pealiin: Eesti toimetus ei propageeri iseseisvust, vaid toetab alternatiivassotsiatsioonivorme NSV Liidu koosseisus.
parteilane
2015-08-21 23:08:28
23. märtsil - 25. märtsil 1990 toimus EKP XX kongress, kus nähti tähtsaima ülesandena Eesti iseseisvuse saavutamist.
vot tak
2015-08-21 23:09:24
19. nov. 1990. a. saadeti enamlased - kelamlased CSCE Pariisi nõupidamiselt minema.
Ei lubatud osaleda, sest tegemist oli ühiskondliku organisatsiooni, mitte aga riigi esindajatega.
ega tea midagi
2015-08-21 23:10:06
http://www.eesti.ca/?op=article&articleid=32937
Riia OMON-i komandör: Baltimaade rahvarinded loodi KGB kontrolli all.
võroke
2015-08-21 23:11:40
http://www.vorumaateataja.ee/index.php?option=com_content&view=article&id=98%3Ajueri-toomepuu-nii-pohjalikult-kui-mart-laar-ei-ole-rahvast-petnud-uekski-jaergnev-valitsus&catid=18%3Aarh
Jüri Toomepuu: „Nii põhjalikult kui Mart Laar ei ole rahvast petnud ükski järgnev valitsus” Valimispropagandas näidatud luud ei pühkinud platsi puhtaks, see pühkis rahvale prügi silma. Eesti ajaloo kõikide aegade kõige suurem viga oli Laari valitsuse tahtmatus rakendada Genfi konventsiooni sätet, mille alusel oleks võinud nõuda Stalini poolt Eestisse asustatud okupantide lahkumist. Selle asemel hääletasid laarlased ja savisaarlased, enamlased ja kelamlased menetlusest välja minu eelnõu, mis oleks lubanud alalisteks elanikeks ja tulevasteks kodanikeks saada ainult Eesti Vabariigi loal, nagu on tavaks teistes riikides. --------------------- Kuna de jure okupatsiooni polnud, siis ei saanud ka Genfi konventsioonist lähtuvat rakendada. --------------- http://paber.maaleht.ee/?page=Elu&grupp=artikkel&artikkel=16079 Eesmärk oli taastada Eesti Vabariik eksiilvalitsuse kaudu. Tahtsime tuua siia Rootsist eksiilvalitsuse juhi Heinrich Margi. Kaitseliit oleks olnud tal laeval vastas. Mark oleks deklareerinud, et eksiilvalitsus annab võimu üle ja määranud Arnold Rüütli peaministriks presidendi ülesannetes. Tema oleks pärast seda valitsuse ametisse määranud. Algul oli see ka Eesti Kongressi seisukoht. Siis toimus kannapööre, kongressi juhid ei soovinud enam õigusjärgsuse alusel Eesti Vabariiki taastada. Küllap arvasid, et saavad ise võimule. Kongressi juhid osutusid liiga saamatuks, et Eesti Vabariik õigusjärgselt ja tõeliselt taastada.
Aga
2015-08-21 23:31:23
mis legitiimsus oli Heinrich Margil, kes ta valinud oli?
kas
2015-08-22 00:53:18
kriibu on valvekommentaator
kriibu
2015-08-22 05:32:21
Valvekommentaator kirjutab ikka kümneid kommentaare päevas, mitte paar tükki ja ülepäeviti.
JAAK
2015-08-22 08:45:30
küsisn teledoni teel otse eetris, et kuida saab hea ülem olla see, kes on kaks ametialast kuritegu omakauajenditel toime pannud?
kogu kommentaarist jäi ainult keskelt üks lause!
2015-08-22 08:51:50
Kriibu juba varahommikul platsis. Teil on ikka range tööüäev, et nii vara hommikul peate juba siin tegema hauh, hauh.
JAAK
2015-08-22 09:38:38
Kas valvekoerale Kriibule teeb see haiget, kui ma kirjuatn mitu kommentaari päeas? Kas teda on siin oma tööl kohustatud lugema kõiki minu kommentaare ja neile tingimata hauh hauh tegema?
Vaata Kriibu kuidas valitsus suhtub meie tublidesse poliitikutesse? kõik meedia on kohe teenistusse pandud. Selle asemel, et kiita linnapead, et ta on bii vapralt otsustanud tulla linnarahvaga kohtuma, tehti sellest tsirkus! TV-3 esitas televaatajatele küsimuse, kas Savisaare kohtumine oli tsirkus või ei?
järg
2015-08-22 10:02:50
Oleks ju võinud ükskõik millise solvava küsimuse esitada. Niikuinii oli vastus teada, et jaatavalt vastavad kõik need vargad ja pätid kja kes iganes kuidas omale rikkused koku on kraapinud. Ja neeed on koondunud Reformierakonda või nende poolehoidjate hulka, Ned on kõik KE oponendid ja hääletavad tena vastu või halvustavalt. Neid on kokku muidugi üle poole, On teada, et kindlad KE pooldsajaid on üle kolkmandiku eestlastest. TV-3 saadet põhiliselt vaatavadki eestlased ja hästi eesti keelt valdavad muulased. Niisiis tsirkuseks arvas 61 häält ja 39 ei arvanud nii.
Niisuguseid häältekombinatsioone võime ka igal valimistel näha. Siin nüd hauh, hauh ei saa ütelda ometi, et need olid venelased, kes oma hääled Savisaaarele andsid. Siin TV-3 on venelasi vähe vaatamas. Või mida Kriibu selle kohta välja mõtleb? Kas ei ole selge märk sellest, kuidas valitsuse eesmärk on rahvast lõhestada ja omavahel tülli ajada?
järg
2015-08-22 10:11:15
Mis oli selles taunimsväärset, et savisaar näitas üles, et teda ei ole nii lihtne murda? Ta oli täis optimismi ega temast ei saanud kuidagi väljalugeda isegi seda mõistatuslikku õnnetust, mis tema<ga juhtus, ja mis on paljudes kahtlusi tekitanud.
Kirjutasin pika kommentaari sellest kuidas tekkis see rahvavaenulik valitsus, aga sain küll ära saata, aga ilmus ainult keskelt üks lause. Rohkemma ei kirjuta, et igaüks teab isegi, iseasi on see kuidas kellegi ajusid on pestud ja kuidas ta sellest aru saab. NIIKUNII KEEGI SELLEST RÄÄKIDA EI JULGE.
Järg
2015-08-22 10:18:05
Kriibu, kas ma tohin veel kommenteerida?
Ma kommenteerin ka vahel sulle meelepäraselt. Oli tsirkus küll, aga ma ei näimud seal ühtegi klouni. Ilmselt Reformierkonnast ei soovinudki keegi vaatama tulla?
RAHVAS EI PEA LEPPIMA RAHVAVAENLASTEGA NAGU KRIIBU
2015-08-22 10:22:21
EEsti riigi looja SAVISAAR ütles oma kõnes et me ei pea leppima halvaga. NII ONGI! Rahvas ei pea leppima kirriibu suguste kuritegeliku valitsuse poolt palgatud provokaatoritege. Anonüümsete kurjategijatega, kelle vanemad juba varastasid rahva tagant ja, kes kiidavad PÕHISEADUSE vastast ja kriminaalset valitsust mida rahvas pole valinud. Baltiketi ellukutsujal EDGAR SAVISAAREL oli õigus - meie ei pea nende pättidega leppima ja ühel päeval saabub päev kui kuri saab karistuse. Ei ole neil palgatud kriibudel kohta ühiskonnas. Rahvareeturid, kes solvavad ja laimavad ausat rahvast. Nende hingel on vargused, mõrtsukatüüd ja rahva armastatud juhtide tapmised ja sandistamised. Küll tuleüp ka päev mill AUS RAHVAS SAAB ÕIGLAST KOHUT MÕISTMA ANONÜÜMSE KRIIBU ÜLE. Kriibu võib sin hetkel end kinlalt tunda ja rahvalt varastatud rahaga oma taskuid täita, aga ühel päeval see muutub kõik. Rahvas ei pea kannatama kurjategijaid.
Kalluta aga
2015-08-22 10:58:57
RAHVAS EI PEA LEPPIMA RAHVAVAENLASTEGA NAGU KRIIBU 2015-08-22 10:22:21
Su komm on igavesti lahe stalinliku Pravda esilehe stiilis karjatus! Küll on kõik need kes sinu jumalale hosiannat ei laula ja kel oma - sinu omast erinev arvamus on - provokaatorid, rahvavaenlased, reeturid, vargad, pätid, mõrtsukad, kurjategijad. Juba nende vanemad olid vargad! KAS VEIDI PALJUVÕITU EI OLE VÕI? Erineva seisukoha omamise eest. Või on kogu sinu maailmapilt räigelt leninistlik-stalinistlik: "need kes pole meiega on meie vastu"? Ja nagu ühele tublile rumalavõitu demagoogile kohane on kogu see jama kirjutatud rahva nimel... Kui aga teha sinu ja kriibu kommentaare vaadates järeldus kes teist rohkem kurjategija moodi on, siis sinu verd ja terrorit nõudev komm teeb kriibu vägagi leebetele pika puuga ära! PS. Soovitus - proovi läbivalt ühte ja sama kommijanime kasutada! Selline arusaamatu mitme erineva nime all lärtsumine - olgem ausad, sedasama juttu on siin ka enne olnud - ei ole lihsalt kaaskommijate suhtes aus.
Kalluta aga
2015-08-22 11:03:45
RAHVAS EI PEA LEPPIMA RAHVAVAENLASTEGA NAGU KRIIBU 2015-08-22 10:22:21
Huvitav, et meil on juba varsti 25 aastat Eesti Vabariiki, aga sinusugused stalinistlikud tõprad on visad kaduma. Ikka ja jälle esinete oma kaasinimesi tapma kutsuvate loosungitega! |