Logo
13. juuni 2018
23 (1104)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Pensionireform toob muutusi: 1 = 1

Viimast korda Kriibule  2017-02-11 21:09:13
kriibu, kurat, ma ütlesin sulle, kordan veel, seda idioodi jama ei kirjutanud mina, ja ma ei valeta.See jama seal pole üldsegi minu stiil.Mul ei olnud põhjust sulle nii öelda ja ma polegi seda teinud.Ütlesin ju, et see on provokatsioon.
Muus osas on aga sul õigus: meil pole mitte millestki rääkida, sest rattamooride keski ja pedesotside meelsusega inimesed on mulle vastumeelsed.
Oma vihkamise suhtes pead sina abi küsima.Sa pead kedagi vihkama: enne oli Savisaar sinu viha ja raevu objekt, nüüd kargasid sa pärast viinaravi mulle kallale.Sa oled norija tüüp.
Unusta mõlemad nimed, nii Realist kui Omaan.Sa oled eemaletõukav.

ohmoon  2017-02-11 23:48:59
Rattamooride käsul vahetas FIE Aab Lukuabi lukud ära. See tähendab, et uks keerati lukku ja nüüd on jokk.
Need rattamoorid on väga koledad, kütavad ringi logisevate ratastega, ajavad verist vahtu välja ja hüüavad: "Umbluu!"

ohmoon  2017-02-12 00:31:12
Rattamoorid jälitavad mind nagu kättemaksujüngrid. Kus nad täpselt pesitsevad, seda ei tea. Nahkhiirtena lendavad ümberringi, aga ega politseist kah abi ei saa, sest see süsteem on samuti rattamooride käpa all. Nüüd peab lihtkodanik pea õlgade vahele tõmbama ja Hundisilmale liduma, sealt ehk saab abi, Edgari juures ikka läheb paremaks.

ohmoon  2017-02-12 08:29:21
Appi, rattamoorid ründavad. Neil ei ole nime ega nägu, ent ometi ründavad. Nad on väga pahad, inimkonda tuleb hoiatada nende eest.

tohman  2017-02-12 09:45:32
Tohmoon tuli viinaravilt, andke talle andeks.

Rosalie  2017-02-12 12:06:40
Lugupeetud Maali anna ikka teada, mida ise loed ja vaatad. Palju on neid kel endal enam surfamiseks vaatamiseks pole silmi ega selga, aga lugeda veel saavad ja huvi tunnevad.
Täname sind asjatundliku info eest. Aga hoia end...limukad peavad jahti tõese info jagajatele.

ralf  2017-02-12 13:11:57
Ja selline mehike on siis uus peasekretar! Kas tõesti midagi paremat pole välja pakkuda!? Kus te olete tublid ja autoriteetsed MEHED?

Küsitavused pensioni summa kohta  2017-02-12 13:15:01
Mida suudab vanaduspäevadeks koguda minpalka saaja...vireles nüüd ja jääb siis veel hullemasse olukorda.Uuendatud süsteemi staaziaasta eest pakutakse natuke enam ,kui 5 euri aga koguda 40-50 aastat staazi,meie tööturu olukorras on natuke utoopiline mõelda ja kui see õnnestuks siis saaksime summaks 200-250 euri.Loota,et uus süsteem toob õnne meile,kuid 1:1 on samm õigluse suunas.Tuletan meelde NL ajal sain tehnikumis stippi 4 kursusel 20 rbl,mille eest sain osta 333 liitrit bensiini,see on siis,kui praegu maksab bensiini liiter 1,2 euri,ca 400 euri.
Mõelda ja rääkida ,et majanduskasv ja olukorda paraneb ei ole tõene.Viletsus on plahvatuslikult laienemas.Võib arvata,et 2050 majanduskasv kaob hoopiski sest inimeste arv maakeral suureneb.Tekkimas on jätkusuutmatuse alged globaalkollaps,mida on näha sõjatekitajate poolt tekitatud rännetega jne.

Kalluta aga  2017-02-12 15:42:58
Jätkan 2017-02-10 08:28:54

Ja jälle jahub realist-omaan sellest nagu oleks Rail-Balticu toetamine Ratase poolt Keskerakonna ideaalide reetmine.

Nagu juba korduvalt on omaan-realisti ninapidi hunnikusse torgates tehtud, kordan jälle: Rail-Balticu toetamine on Keskerakonna programmiline seisukoht juba 2005 aastast alates. Juba Edgar I valitsusajal parteis oli see Keskerakonna seisukoht, kuidas saab omaan-realistile see nii ootamatult tulla??

to Kalluta aga  2017-02-12 19:12:59
Täpselt niisamuti ka E-valimised mida Savisaar majandusministrina käis kõikjal taevani kiitmas.

vaagija  2017-02-12 20:27:42
Kallutajatele niipalju, et keegi ei ole ka täna vastu Rail-Balticule, küsimus on vaid selles, et kui meil juba täna on olemas kaks põhja-lõuna suunalist taudteetrassi – Tallinn-Tartu-Valga ja Tallinn-Rapla-Pärnu, siis kas on mõistlik veel kolmaski kord Eestimaa lõhki kaevata, jättes eelmised valmis trassid lagunema. See oleks väga ühepäevaperemehelik käitumine. Pealegi Tallinn-Pärnu trass on peaaegu sirgjooneline, mida ju taotletakse. Milleks kolmas trass? Eestile piisab ühest trassist.
E-valimiste toetamisega oli küllap nii, et Savisaar, olles kunagise kompromissikoalitsiooni koalitsiooni majandusminister, loomulikult tuli tal esindada mitte isiklikku, vaid valitsuse seisukohta. Nii tuli tookord ka astmelisest tulumaksust kompromissina loobuda.

Kalluta aga  2017-02-12 21:29:39
vaagija 2017-02-12 20:27:42

Kas sa, vaagija, oled mingi omaan-realisti suuvooder või?

Kalluta aga  2017-02-12 21:32:11
vaagija 2017-02-12 20:27:42

Hoolimata kõigest sellest halvast, mida sa siin luulutad, vaagija, on selle toetamine olnud siiski Keskerakonna programmiline seisukoht juba aastast 2005.

Tõeütleja  2017-02-13 01:44:21
Aitäh, vaagija (2017-02-12 20:27:42) tõsise suhtumise eest! Keegi peab siin ka arukalt ja usaldusväärselt sõna võtma. Jagan ka seekord 'vaagija' arvamust.

realist  2017-02-13 07:30:33
rattamoorid, sohu viib teid tee,
kui te Edgari heaks midagi ei tee

Vaagija???  2017-02-13 08:03:40
... keegi ei ole ka täna vastu Rail-Balticule...

See on nüüd viimane piir, mille Vaagija ületas.Alusta või kohe Eestimaa hävitamist, sest kõik on mõttetu ja surnud projektipoolt.
Elagu proressiivsed eestlased Vaagijaga eesotsas!

vaagija  2017-02-13 09:07:37
Realist, palun mitte valesti aru saada – arusaamatuse vältimiseks siis täpsustan oma ütlemist, ehk teen puust ja punaseks - ...keegi ei ole täna vastu põhja-lõuna suunalisele raudteele, mis ühendaks meid tõhusalt Euroopaga – ja need raudteetammid ja –trassid on ju meil juba olemas – on vaja need vaid renoveerida ja laiendada ja – meie vaikesele Eestile piisab täiesti ühest põhja-lõuna suunalisest renoveeritud raudteest – kaks renoveeritud trassi käiks meie väikesele riigile ilmselgelt ülejõu – seega kahest olemasolevast valime ühe, aga milleks meile veel kolmas trass?

Vaagijale  2017-02-13 09:48:22
See on arusaadav seletus, mida toetab ilmselt enamus inimestest.

vaagija  2017-02-13 10:16:50
Lisan veel, et see kolmas trass tuletab mulle tahtmatult meelde liiklemist Siberi ääretul stepimaasikul – Siberis maanteid ju reeglina ei ole ja lihtsalt kui hakatakse ühte radapidi sõitma, siis sõidetakse niikaua, kuni see rada on auklikuks sõidetud – siis aetakse kõrvalt uus rada sisse, mis omakorda auklikuks sõidetakse jne. Suur ja lai on ääretu Siber, on kus laiutada... aga siin väikesel Eestimaal peaksime siiski targemini käituma...

  2017-02-13 10:24:25
Kui uus raudtee oleks kavandatud minema läbi Tartu, siis räägiks vaagija siin täpselt sedasama juttu ja kiruks valitsust et seda raudteed läbi Pärnu ei rajata. Peaasi et oleks hambus kont mida järada.

Eelmine | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | Järgmine

Nimi 
E-mail