Logo
13. juuni 2018
23 (1104)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Möödumas on viis aastat pronksiöödest - 26. ja 27. aprillil 2007

lombitagune  2012-04-23 23:14:42
Dokument: USA ei pidanud pronkssõduri teisaldamist mõistlikuks
http://www.postimees.ee/?id=366002

varia  2012-04-23 23:42:40
http://www.epl.ee/news/eesti/itaalia-kommunist-seob-eesti-pronksmehe-aafrika-rahutustega.d?id=51295697
"Läti kandidaat"
http://prison.planet.ee/pronksioo.php
Miks lasti pronksiööl vandaalidel mitu tundi segamatult märatseda? Miks jäeti massikorratuste ilmselged korraldajad karistuseta? Mida kujutab endast pronksiöö seadusepakett?

  2012-04-23 23:59:43
to eestlane

http://topwar.ru/564-sovetsko-germanskij-dogovor-o-nenapadenii-inostrannaya-pechat-o-sovetsko-germanskom-dogovore-o-nenapadeniileningradskaya-pravda-sssr.html
Välisriikide ajakirjandus MRP-st.
http://tayni.info/6673/
II maailmasõja & Hitleri tagamaadest

nüanss  2012-04-24 00:03:44
Näiteks Tõnismäelt välja kaevatud Punaarmee med.teenistuse leitnant Varšavaskaja säilmed maeti ümber Jeruusalemmas Õlimäele Oscar Schindleri haua kõrvale.

To-No-Nii  2012-04-24 00:25:24
Skulptor Enn Roosi võis küll enne sõda teha mingi kavandi Eesti Vabatussõja mälestusmärgile . Kuid "Pronkssõdur" Tõnismäel oli hoopis midagi muud . Juba see on mõeldamatu kui ta tahtis tõesti modellina Palusalu , siis kes lubas temal omavoliliselt Palusalule selga panna veneokupandi eesti rahva poolt vihatud okupandi vormiriietus . .See Pronksokupant oli mitte eestlastele (eestlaste jaoks oli mälestussammas Lihulas )vaid see oli okupant Aljoša. Tallinna vallutaja .

eestlane   2012-04-24 00:34:06
Jälle keegi "soviet" püüab siin vett sogada selle MRP salaprotokolli suhtes ,nagu seda polekski ja selles kokkuleppet Poola jagamises ja Saksamaa nõusolek Balti riikide okupeerimisest Venemaa poolt . Head "sõbrad" Stalin ja Hitler jagasid salaprotokollis riike kui "sooje saiu " see sulle see mulle selle teeme pooleks . Ja kõik libisevad üle koletust kuritööst mis poolakate suhtes pandi toime Katõnis ja kui alatult Nõukogude Liit selle mõrtsukatöö püüdis sakslaste arvele kirjutada . Kuid oli siiski tunnistajaid ellujääjaid . Faktidega "vastu seina" surutult võttis Venemaa lõpuks süü omaks .

eks...  2012-04-24 05:32:08
..see.et venelane on SUNNITUD oma kuritegusid lõpuks tunnistama,kuid ainult neid,mis maailmal teda (kiivalt varjatakse Arhiivide lademetes okupatsiooni fakte,Goldomori koletut ulatust,rahvustunnuste järgi tapmist (poolakad,kes Ukraina aladel elasid,kõikide okupeeritud väikerahvaste süstemaatilist hävitamist---mehed lasti maha,noormehed töölaagritesse surema....see oli genofondi hävitamine,,naised-lapsed,vanurid Siberisse,tegelikult igaveseks,ainult Stalini surmpäästis neid sealt.See,et Venemaa püüab siiani varjata,vassida,võltsida ja heroseerida oma võitu,mis saavutati liitlaste abiga---nii sõjalise kui toiduabiga.Ameerika konserve söödi veel pikka aega peale sõda--see näljane armee poleks ilma nendeta mitte kuhugi jõudnud.Venemaa on paarijariik edasi ja eks seepärast on ka nn."kaaskodanikud" okupeeritud ja iseseisvunud riikides otseseks ohuks põlisrahvastele,konfliktide ja foobiate allikas.Kui Venemaa suudaks olla aus ja tunnistada oma ajaloolisi vigu /NSVL,i õigusjärglasena) kaoks siinsetel venelastel nii ähvardav enesekindlus kui ehk ometi tuntakse ka siis veidigi häbi oma esivanemate tegude pärast ja siis pannakse ometi suumulgud kinni ja lõpetatakse ähvardamine,parimal juhul ehk pakitakse kohvreidki.

muigaja  2012-04-24 09:31:36
Oi kuidas siin viha vahutab ilma mõtlemata. Ainus argument non see, et Pronksmees oli okupant, mõrvar ja veel kindlasti venelane. Tähendab teie mõistes kui osa vene sõdureid panid toime sõjakutitegusi Stalini käsul, siis on kindlasti kõik venelased mõrvarid ja okupandid. Kui Norralane Breivik tappis hulga inimesi, siis tähendab, et kõik norralased on mõrvarid. Väga kummaline loogika. Kui hitlerlased tapsid gaasikambrites 2 miljonit juuti, tapsid Klooga surmalaagris ja Kalevi-Liival süütuid inimesi, siis peaksid ka kõik sakslased olema mõrvarid ja okupandid. Aga Lihula poiss oli saksa mundris, siis on tema ka vastutav juutide tapmise eest. Sellise loogikaga võib küll rappa minna. Mitte Pronksmeest ei tulnud ära viia, vaid oleks tulnud saata Eestist välja need vene sõjaväepensionärid, kes Tõnismäel põhjustasid rahutusi. Kuid need pensionärid on siin ja tegutsevad sõjaväekalmistu juures, kus jagatakse Georgi linte. Probleem on jätkuvalt alles ja võib veel põhjustada kokkupõrkeid.

to To-No-Nii  2012-04-24 10:13:19
Võtke rahulikult! Mõlemale oli selga aetud võõras munder. Kas üks oli selle selga pannud rõõmsal meelel ja teisele oli see vägisi selga aetud? Kes teab? Igatahes on teada, et Saksa sõjaväkke mingi "vabatahtlikult" niimoodi - ihualasti kamandatud meestele ei antud enam rõivaid kätte, kui nad olid andnud allkirja vabatahtlikult väkkemineku kohta. Kas nii igal pool oli, ei tea, kuid teada on juhtumeid, kus meestel polnud muud valikut kui "vabatahtlikuks" hakata. Seepärast pole mõtet õiendada selle ümber, missugust mundrit keegi oli kandma sunnitud ja et üks munder on õilsam või koguni "eestilikum". Fakt on aga see, et mahalõhutud ("küüditatud") mälestusmärk oli unikaalne, loodud just Tõnismäe jaoks. Selle "ärakolimine" tuleks teatud määral võrdsustada igasuguste ausambalõhkumistega, mis Eestis toime pandud. Sest küüditamisi me ju ei seosta kliimavahetusega - niiskest merelisest õhust kuiva ja tervislikumasse taigasse?

eelkommenteeriale  2012-04-24 12:41:17
Oli suur vahe siiski seltsimees-- kas eestlased sõdisid oma kodumaa vabaks jäämise nimel või venevormis selle eest ,et Stalin jälle tagasi saaks Eestisse tapma küüditama põletama vägistama . Seda tegid meie "vabastajad "keda aitas Eesti Korpus (tõsi mehed ise ei tahtnud seda ja jooksid sakslaste poole üle kui ainult võimalik ) Ja on õige ka see eestlastel polnud mingit huvi sõdida Hitleri eest ja varasemad mobilisatsiooni püüded Eestis kukkusid läbi . Kuid kui venelane oli jälle Narva all siis EESTI RAHVUSKOMITEE kutsel võttis iga eesti mees kes jõudis püssikanda relva ja läks rindele Narva alla -"Sinimägetesse" . Lollus on siin rääkida mingist "riiete äravõtmisest" ja muidu tagasi ei saa kui kirjuta ,et oled vabatahtlik -- naeru koht mis tähtsust sellel oli . Mina kahjuks olin siis liiga noor ,et minna sõtta kuid oleks ainult olnud 16 aastat vana oleksin ka mina kohe läinud VABATAHTLIKULT kaitsma oma kodumaad Eestit . "Pronksokupant" aga tuli koristada see oli selge kogu eesti rahvale. Ja oli üliviisakas eestlaste poolt mitte see hävitada vaid ainult teisaldada kalmistule .

To muigaja  2012-04-24 12:56:10
Kui vene sõdur pani toime kuritegusi Stalini KÄSUL ,siis Sinu arvates oli AINULT Stalin süüdi mitte need venelased kes käsku täitsid --huvitav loogika . Süüdi on need kes tapsid -küüditasid olgu siis ükskõik kelle käsul . Ja muidugi pole kogu vene rahvas süüdi ---- kuid peaks oma süüst ausaama ja vähemalt vabandama ja tunnistama teistele rahvustele tehtud genotsiidi . Kuid kas on seda tehtud ????? Muidugi pole selle asemel "taotakse omale vastu rindu" -meie oleme vabastajad !? Kas ikka olite ? Miks need "vabastajad" peale sõja lõppu oma Kodumaale ei läinud tagasi ? Siis oleksite tõesti VABASTAJAD olnud
Õige aga on "Muigaja" jutt -"Eestist oleks tulnud väljasaata kõik okupatsiooni sõjaväelased vene pensionärid " see jäägu ALATISEKS president MERI südametunnistusele . Kes kartes ,et paljastatakse tema KGB minevik sõlmis Moskvas sellise lepingu . Häbi president MERILE

poola vabastaja  2012-04-24 15:31:23
24. aprillil 1947. aastal hukati Minskis sõjakohtu otsuse põhjal politseipataljoni "Ostland" eestlastest koosnenud 2. ja 3. kompanii ülem Henn Sarmiste.

Eesti Leegion, hilisem 20. SS - Diviis, loodi Krakowi piirkonnas Debicas Poolat okupeerinud väeosana. See loodi politseipataljon "Ostland" baasil, kuhu kuulus üks lätlaste kompanii ja kaks eestlaste oma, ja mis tegutses Lvivi getos, põletas maha Žitomiri sünagoogi, valvas Babie Jaris jne.
Polizei-Reserve-Bataillon “Ostland”, alates 1941. aasta oktoobrist 33. reservpolitseipataljon (Reserve-Polizei-Bataillon 33).
Mõnikord on pataljoni asukoha järgi nimetatud ka "Politseipataljon Kiiev”iks."
Politseipataljon "Ostland" eesti kompaniide baasil moodustati peale rindeväljaõppe saamist Debicas pataljon "Narwa", mis suunati Ukrainasse tagasi, siis juba SS - tankidiviis "Wiking" koosseisu. Olles Poolas, käisid leegionärid ka judeneinsatz’is ja küüditasid poolakaid Saksamaale.
http://www.ordnungspolizei.org/index.php?option=com_content&view=article&id=64%3Apolizei-bat aillon-33&catid=35%3Abattaglioni&Itemid=55&lang=en
Rovno: slaughter – 6-8 November 1941 – 15÷21.000 victims – Jews
Kostopol: slaughter – July 1942 – about 5.000 victims – Jews
http://www.ask.com/wiki/Politsei_SS-pataljon_Ostland?qsrc=3044
Polizei-Bataillon 33 (also Polizei-Bataillon "Ostland") was a militarised unit of the German Ordnungspolizei in World War II. The battalion originated in Stahnsdorf, and was formed up at Frankfurt an der Oder in August 1941.[1] It arried out punitive duties.[2][verification needed] According to the researcher Rolf Michaelis who is referring to the SS-Hauptamt's document No. 8699/42, the Polizei-Bataillon 33 resided in the Reichskommissariat Ukraine in 1941-1942 and took part of the executions of the Jews. As reported in May, 1942, 1,000 Jews were executed in Minsk; as reported on July 15, 1942 another thousand Jews were executed in the same place; as reported on June 27, 1942, 4,000 Jews were executed near the town of Słonim; as reported on July 28, 1942, 6,000 Jews were executed in Minsk.

vot tak  2012-04-24 15:42:58
http://www.postimees.ee/702430/eesti-venemaa-pensionilepe-ratifitseeriti-riigiduumas/?t=742#l
Pension ka Punaarmee veteranidele, aastal 2012

to eelkommenteeriale 2012-04-24 12:41:17  2012-04-24 17:42:39
Suur osa eestlasi sõdis nö alati võitja poole peal!
1944. aasta sügisel sai Eesti Laskurkorpus head täiendust Saksa sõjaväes ja politseis olnud meeste näol.

to To muigaja 2012-04-24 12:56:10  2012-04-24 17:53:43
Lennar Meri ei teinud ega allkirjastanud üksi midagi. Aga ka tema pidi lähtuma faktist, et nõukogude okupatsiooni Eestis polnud.
1994. aasta 24. juulil oli Moskvas koos presidendiga ka Laari valitsuse välisminister Luik (Gavrilov).
Juulilepped kiitis heaks ka Laari valitsus oma ametisoleku viimasel päeval, seega 1994. aasta 8. novembril. Ja Riigikogu ratifitseeris juulilepped 1995. aasta 20. detsembril. Päev varem lasti suure käraga ametist lahti kindral Einseln ja selle varjus ei märganud ka ajakirjandus midagi!
Vastavalt Genfi konventsioonile peavad koos sõjaväega lahkuma ka koos nendega saabunud tsiviilisikud. Aga kuna nõukogude okupatsiooni polnud, siis ei saanud ka president, peaminister ja Riigikogu midagi teha.

stiilinäitaja  2012-04-24 18:08:58
Kommentaator "eestlane " vaikib mõistagi maha veelgi suurema poolakate mõrvamise, mille panid toime ukraina rahvuslased aastatel 1943 - 45! Tapetute arvuks loetakse 50 000 - 100 000 poolakat!
http://en.wikipedia.org/wiki/Massacres_of_Poles_in_Volhynia
http://regnum.ru/news/1045642.html

to eks... 2012-04-24 05:32:08  2012-04-24 18:12:04
Nõukogude Liit oli teatud rahvusvahelise finantseliidi projekt ja Venemaa kuulus sinna vaid liiduvabariigina aastatel 1922 - 1990, Eesti aga aastatel 1940 - 91.

tähelepanek  2012-04-24 18:19:45
Tähelepanuväärne on eestlaste puhul seegi, et tuntakse huvi vaid nende kaasmaalaste vastu kes saadeti Venemaale, Siberisse. Nende vastu, kes saadeti Kasastani või Ukrainasse, huvi ei tunta, rääkimata Saksa ajal toimunust!
http://kuban-news.do.am/publ/operacija_kgb_rasstrely_pribaltov_i_rumyn_v_teni_poljakov/1-1-0-636
http://kuban-news.do.am/publ/ehlita_moldovy_i_pribaltiki_rasstreljana_v_putivle/1-1-0-633

arvamus  2012-04-24 18:59:15
http://www.epl.ee/news/arvamus/juhan-kivirahk-viis-aastat-parast-pronksioid.d?id=64296453

Jah  2012-04-24 19:00:10
eks ikka Venemaale küüditatude elu oli kõige räbalam maailmas, nagu tänapävalgi.

Eelmine | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Järgmine

Nimi 
E-mail