Logo
13. juuni 2018
23 (1104)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Tõhustamine ei tunne piire

VÄINO PÄRNPUU,      30. jaanuar 2008


Viisipäraseks kohtumõistmiseks võib kuluda aastaid. Kohtupidamine tõhustuks, kui anda kohtuvõim politsei ja ajakirjanduse kätte. Sel juhul siis, kui on vaja poliitilist vastast vagaselt toimima sundida, paneb politsei tal käed raudu ja ajakirjandus kuulutab välja süüdimõistva otsuse (nii tagasi- kui ka edasiulatuvalt).

Mäletan, kuidas N.Liidus olid teatud ajal kohut mõistmas nn troikad. Kolm ustavat parteilast sõitsid kohapeale poliitilise vastase juurde ning tunni ajaga tegid kindlaks tema süü ja kuulutasid välja tõhusa otsuse. (Olid isegi ajad, kui see viidi sealsamas täide mahalaskmise teel.)

Tõhusalt saab lahendada liiklusprobleemi, kui autohulk kasvab ja liiklusummikud on pidev nähtus. Valitsus leidis lahenduse: tõstame autokütuse hinda nii, et lihtinimene enam osta ei jõuaks. Liiklusolukord paraneks otsekohe – tänavad jäävad pooltühjaks ning mersude ja bemarite kihutamist ei takistata.


Viimati muudetud: 30.01.2008
Jaga |

Tagasi uudiste nimekirja

Nimi
E-mail