Logo
13. juuni 2018
23 (1104)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Kesknädal, mu armas Kesknädal!

33338  2002-08-14 01:35:55
kuj vasakp'oolsust samastada sotsjalismiga, sis koos viimase kasvuga on lajjenend ka vasakp'oolsus. tejsiti ej saa ju nimetada üha suurenevajd makksejd rahhva ühiskassast, miss on mis tahes riigikorraajal valitsuse raputada. _______ kujdas mxjssta "riikk onn annd kessknädalale vxjmaluse illmu"? riikk on ju rahvas. ja kass ikka vxjmaluse, äki ooppis PXHJUSE? _______ temokr"aattia pole mitte rahhva ääl, vajjd rahhva otsus. seda aga ükks ajaleht annda ej saa. ka siis mitte kuj koguks 700 000 allkirrja. pxhis'äädus on sihuke - rahhva vaenulik.

A. Ström  2002-08-14 08:12:29
Kolmas juubelisünnipäev... Einoh, kui tahtmist on, võib ka kolmandat sünnipäeva juubeliks pidada. Huvitav, kuidas siis veel viiendat sünnipäeva kutsuma hakatakse? Ja minul on ikka ka siiras rõõm, kui Kesknädalas Urmist targemate inimeste puudust pole. (Äkki saaks nimed kah?) Sünnipäeval soovitakse ikka head ja ilusat, aga julgeks Urmile siiski seda öelda, et sisuliselt pole vahet, kas esikaanele topitakse laipu või verbaalset pornot, jälk on see ühtemoodi. Aga Kesknädala kiituseks pean ütlema seda, et üles on võetud teemad, mis suuremates päevalehtedes kajastamist ei leia. Näiteks see, et USA ei pruugi alati õieti käituda ja et mõni juut on kõvasti liiale läinud. Mis siis ikka, õnne suurel juubelil ja ärge Kallot täis jootke!

Els  2002-08-14 08:18:13
Lugupeetud Urmi Reinde, edu, jõudu ja õnne,Teile ja kogu Kesknädala kollektiivile! Haukujatest hoolimata, ikka julgelt edasi !

lugeja  2002-08-14 09:01:22
öök!

lembi  2002-08-14 09:17:02
imal. kohe väga imal.

Peep  2002-08-14 09:46:11
Kesknädalat lugedes saan aina paremini aru, miks mulle Keskerakonna nimeline partei absoluutselt ei meeldi. Ühelt poolt käib pidev sabakergitamine, et Keskerakond on nii hea ja tark ja teisi parteisid kirjeldatakse klassikalise nõukoguliku klassivõitluse seisukohalt. Teistes ei leita midagi head, võib olla ainult venelastes - meie kõige suuremates ajaloolistes vaenlastes. Sellegipoolest on huvitav lugeda ja saada kinnitust omadele seisukohtadele, et need piisavalt kaugel keskerakondlikest püsiksid. Kogu aeg hoia hinge kinni, et ei tea misasja Keskerakond venelastele jälle Toompeal maha parseldab - kord põlistab venekeelseid gümnaasiumeid, kord legaliseerib tuntud rahapesukohta ning FSB tugipunkti Moskva Patriarhaadi kirikut, kord sõimab Pärnu monumendipüstitajaid ja üritab õigustada hoopis punaste poolel võidelnuid jne. Nii et lugege Kesknädalat, pöörake oma ajudes info täpselt vastupidiseks ja saategi tõe teada :-) Täpselt nagu vene okupatsiooni ajalgi Rahva Häält lugedes. Kui Reagan tegi pahandust, siis oli tegelikult tegemist mingi väärt ettevõtmisega, kui Breznevit ja Honeckeri kiideti, oli midagi väga viltu. Teate isegi, kuidas asi käis. Võib olla päris noor põlvkond ei tea, aga küll ta õpib.

RRR  2002-08-14 11:30:09
Mis ajast teaduse tegemine vasakpoolne nähtus on. Selle loogika järgi väga parempoolsetes riikides teadust justkui polekski - tegelikult siiski on ja enamjaolt parem kui mistahes vasakpoolse maailmakäsitlusega riikides. Autor kui suur N-Liidu armastaja ütleks nüüd, et kus meil veneajal oli ikka teadus. N-Liidus oli erialasid, mis olid maailmatasemel, aga mitte sellepärast, et riik vasakpoolse kalduvusega oli.

Indrek  2002-08-14 13:01:53
Tüüpiline Edgarjuugendlikus stiilis tekst, et ´´näe kus ikka MEIE tegime´´ ja kõik ülejäänud on saamatud. Ah või et mida riik meile andnud on??, näiteks peab seesama riik p*rsetäit(nt. 20 000 inim) ´´talunikke´´ üleval miljardi eest aastas... küll on põud, ikaldus, uputus, ikaldus ja jälle põud... nii iga aasta. No võtame näiteks 1 000 000 000eeku ja jagame selle 20 000=50 000eeku nina peale aastas... no selle rahaga elaks ilma vissitamista ja maa kündmisetagi ära. Ei ole mõtet ka ajada juttu et siis me kõik nälga sureme... see võiks vanavanaemade veimevakka jäädagi. Ühtede inimeste(maksumaksjate) taskutest nuumatakse teisi. Ei tea mille pärast need ´´talunikud´´ teistes paremad küll on???

rutt  2002-08-14 14:36:16
Küll on tore;et Urmi Reinde saab nüüd töötada endast targematega,minu meelest on tema mõtlemine küll õige kitsas ja ime,et mitmed temaga varem koostöötanutest veel rumalamad olid.Sain teada,et teadus on välja suretatud aga paistab,et Tehnikaülikool elab hästi,ikkagi 28 uhiuut arvutit varastati korraga ära ja need muud jubedad meenutused,et õppejõud peksti tudengite poolt läbi ja rööviti kantslerit.Mulle jääb küll arusaamatuks,miks nendes küsimustes riigivõimu poole pöördusite?see ju puhtalt politsei rida,ei tea küll,millal need jubedused juhtusid aga Tallinna linna juhtimise juures on ikka tublid keskerakondlased olnud või oli see hr.Mõisa lühikese võimutsemise ajal?Olen küll parempoolse maailmavaatega,aga ei ole minugi kirjutisi eriti avaldatud ja kui lugeda ükskõik millise päevalehe nn.lugeja kirju,siis domineerivad ikka vaeste ja vaevatute lood ja kus harjumuspäraselt kirutakse "Isamaad",olgugi,et nemad ammu võimult ära.Kui keskerakond nii kangesti nostalgitseb vasakpoolsuse järele,eks siis nimetage end ümber sotsiaaldemokraatlikuks parteiks,kohendage natuke põhikirja ja oleksitegi selgelt tituleeritav partei."kesk"ongi mitmeti mõistetav,umbes nii,et ei soe ega külm,vaid leige.

Jänis  2002-08-14 17:17:26
Sellest, "mida tehti ülikoolide seinte vahel, kuidas Eesti koolitab insenere või õpetajaid või mis probleemid on teadlastel," ei kirjuta ka "Kesknädal". Väide üürnike poolt sõjakahjude kinnimaksmisest on ekslik ja demagoogiline. Reinde on ise "Kesknädala" veergudel kinnitanud, et tegu on ühe partei propagandistliku lehekesega ning väide, et "Kesknädal" kirjutab "kõigest, mis Eestis veel valus, murelik ja lahendamata on", on otsene vale.

Taara  2002-08-14 21:37:08
Nii lame ja lääge propaganda läheb väikese haridusega lihtinimestele hästi peale - pole imestada ,et nii edukad olete.Ajude äravool eestist jätkub ja see on vesi teie veskile.

Kats  2002-08-15 10:32:36
Kahtlen sügavalt, et selline artikkel südamest tuli. Ikka rohkem Kesknädala tellitud lugu ja Reinde on vist selle sulest välja imenud ja keegi tark hästi imalaks vorminud.

33338  2002-08-15 12:11:09
kesskerakonna (ja kxjgi tejste viimaseaja riigikoguerakondade) v'eendund vastasena ej saa ma jätta üttlematta ka sxna Kessknädala kajttseks. ____ kuj vxrrelda Kessknädalat kujj öhe erakonna lehhte Postimehe ja Päävalehega miss ennd erakonndade lehhtedeks ej tunnista, sis suhhteliselt on kessknädalas vähäm oma erakonna propat kuj kessklehhtedes. lugejal on sellest sageli rasske arus'aada, sest toettust minngile erakonnale saab väljändada mittmeti. tuleb arvestada ka seda, et otsene erakonnalehht teeb propat oma erakonnauvides avalikult, "erapooletusttaottlev" lehht aga salatsedes kxjkki xxnestamisvxttejd kasutades. ____ mikks on kesskerakonnal tejste erakonndade lehhtedega vxrreldes suhhteliselt popim lehht? aga eks ikka sellepärast et tal pole levinumates lehhtedes p'iisavat väljundit, samas tejstel j'ällägi onn. ____ öheselt väjtta, et Kessknädal onn ääräst ääräni arrvamusteavaldaja, mujdugi ej saa. isegi kuj seda taodelda, vxjb soovitu takerduda juba otsustava(te) isiku(te) isikupärasusetaha. tejseks osiseks on mujdugi lugejate innangud, mis samuti onn isikupärased. valldav viga, mida lugejad ja k'ommiad on tejjnd, on vihavalamine kirjutaja ISIKUp'äälä. olen ka ise sageli arrvamusel, et kirjutatu on vxhiklik mis tahes sejsukohalt lähhtudes, kujd ma ej nää vajadust sxjmata vxhikut ennast. oli ju Evelini viimane rünnakkirjutis sisult tobe ning propalikult läbipajsstev, kujd ta on ka arukalt mxttejdväljändand. sageli vxjjb aga kirjutatu pxhjendatult lugeja ohhvrikss'aada jusst erakonna joonttajades, 'olles mujal aga tasemel. ____ pole juhhtund p'äälä et kessknädal oleks s'iinsejd k'omme tsens"eerind (kuj kellelgi onn anndmejd, anttku t'eada, vxjkks tejnekorrd samas laadis provokat"iivselt katsetada) vxj kedagi välljalülind. minu arvuti aga lülitas ejle vällja Eesti Punane Päävalehht, ilma minngi teattetta ning anon"üümselt loomulikult. olen sääl varemgi sxjmatasaand (jusst oma kirjaviisipärast, sest mull enndal pole kommbeks ropenda ega kedagi sxjmata) kuni plok"eerimisähvarduseni vällja. ejle sajj siis staalinliku tsennsori mxxtt täjjs ning ejjlsest xhhtupoolikust olen Päävalehe veebis persoona non kraata. kohht'usse ma mujdugi ej ka'eba, lähhtun tejstest pxhimxtetest. aga lehhte olin vahetamasunnitud küll. ____ kuj vel vxrrelda Kessknädalat m'aakonndadelehhtedega, sis poliitilise spekktri käsitluselt pole viimastel Kessknädalale midagi vasstup'anna. mxneti on se ka seletatav, oma lajjema 'aardetxttu, kujd paljugi (poliitilisest vallast) vxjkks m'aakonnalehed käsitleda sisukamalt. m'aakonnalehhtedest loen rahuldavaks vajd s'aarlastelehhte ja Vooremaad, tejsed vasstavd nxuttavale vajd vahel. ____ kas Kessknädal saakks end loettavamaksmuutta? mujdugi saakks. aga seottud on se teattud pxhimxtetest lahhtiüttlemisega ning siis tuleks juba asutada kxrvallehht a la 7 p'ääva. kas me seda aga soovime?

üks komm  2002-08-15 13:08:47
RRR-ile Parempoolseid riike ei ole olemas.

Paul Baum, Ontario  2002-08-15 17:56:07
Kesknädal on ilmekas demostratsioon rumaluse võidukäigust kaugel isakodus, Eestis. Valed, propaganda, hüsteeria, laim, verehimulised luuletused, ülevoolav ja labane stiil, antisotsiaalsed vaated, egoism, edgarism, kommunism. Eesti on tõelisest demokraatiast ikka veel väga kaugel.

33338  2002-08-15 23:40:30
uvitav oleks t'eada, mida Paul kujutab ette TEMOKR"AATTIAall? kass erakonndade klikkide vxjjmu vxj rahhvavxjjmu? ja kuj viimast, sis miss ajast Kanadas vxjjm rahhvalekuulub? olen sääl v'iibind 6'l korral erinevates osariikides ja viimati paar aasstat tagasi aga rahhvavxjmust ej jällgägi. sama lugu oli ka lx'unasasuvas n'aaberriigis. kanngesti Eesti m'oodi se "temokr"aattia" sääl mxlemas.

Imestaja  2002-08-16 15:47:45
Kui mulle miski või keegi ei meeldi, ei tunne ma selle vastu huvi ega ka materda maha nagu enamik siinseid kirjutajaid teeb. Kui olete targad, avara silma- ringiga ja parempoolsed, lugege siis Äripäeva, Eesti Päevalehte, Akadeemiat, Sirpi jne., miks raiskate aega ja närve Kesknädala lugemiseks esimest reast kuni viimase reani ning oma sapi väljavalamiseks kommentaaride näol? Vastus on väga lihtne - see ajaleht vastab teie mõistusele ja haridusele, kõrgemale te ei küünigi. Nii et pada sõimab katelt! Kesknädalale soovin vastupidavust, energiat ja pikka iga!

Jänis  2002-08-16 16:27:29
Vaadake, kodanik Imestaja, mina pole kuskil ega kellelegi ei avalikult ega mitteavalikult valetanud, nagu Lenk, Alaküla ja ülejäänud "Kesknädalas" pidevalt teevad. Loen seda väljaannet aga seedimise parandamise eesmärgil.

NOTHING  2002-08-16 16:48:32
Kesknädal siiski ei kirjuta kõigest, mis Eestis veel valus, murelik ja lahendamata on. Omandireformii kardavad kõik, ka tõe ja õiguse eest võitlev Kesknädal. Naeruväärne, et sundüürnikud on Eestis ainsad sõjakahjude omast taskust kinnimaksjad. See on ainult grupp kisavaid inimesi, kes kellegi abil ja toel teemat päevakorral hoiavad. Võib-olla on tegu ka tähelepanu kõrvalejuhtimisega. Kui sundüürnikel on siiski alles oma kodu, mida nad saavad kasutada, siis veelgi rohkem on neid inimesi, kelledelt agressioon võttis kõik-varad, maad, talud, pillutas perekonnad, jättes nad aastakümneteks ühiskorteritesse virelema, enne kui nad omast taskust järelmaksu peale kooperatiivkorterid jõudsid muretseda. Järgmine matakas saadi praeguselt Eesti Vabariigilt, kes ilma igasuguse seaduseta, kantis okupantide poolt röövitud omanike vara oma omandisse ja hakkas seda reformima, mille tulemusena väga paljud oma maadest ja majadest hoopis ilma jäid. Nõudeõigus omandile kehtib terves ilmas 10.a. Nii on see ka Eesti Vabariigis. Ei sobinud see ainult röövimisega ajalugu tegevasse Omandireformi, kus ebaseaduslikult võõra vara peremeheks saanud kasuahnusest ogaraks läinud ametnikud lõpetasid kiiresti restitutsioonitaotluste vastuvõtu, Eesti rahva jaoks kõige raskemal ja veel väga segasel ajajärgul, teades juba ette, millise tulemusega sellisewd maratonid lõpevad. Et asi oleks veelgi kindlam, leiti et ka põhiseaduse §32, mis käsitleb püha ja puutumatut omandit ei sobi Omandireformi käiku-see võtaks võimaluse küüned võõrasse varasse lüüa. Oleks aeg ainult sundüürnike hala lõpetada ja hakata ametlikult uurima omandireformi kui kuritegelikku nähtust üldse. Neid inimesi, keda ülekohus topelt tabanud on rohkem kui Te oskate arvatagi. Ja teadke, et need inimesed on kõik oma taskust kinni maksnud-nii oma sõjakahjud kui ka praeguste rafineeritud aqmetnike jõukuse.

Jänis  2002-08-16 19:01:32
Et siis taotlusi tagastamiseks oleks tulnud 10 aasta jooksul vastu võtta?

1 | 2 | Järgmine

Nimi 
E-mail