![]() Peaaegu pooled Eesti eakatest jäetaks pensionitõusuta vaesusriski
Milleks
2018-05-30 07:31:44
selline luul, kui olen juba varem korduvalt soovitanud kehtestada kindel suhe eelarvesse - 40% abirahadele. Jagage see raha abivajajatega, saate 600€ näo kohta. Seda pole vanurile sugugi vähe. Ning kui eelarve kasvab 5%, kasvab samapalju ka elatisraha - 630€. Jne.
Aga tühjalt lärmi teha on ametnikele palju kasulikum.
Millu
2018-05-30 22:17:49
Sellise rahvaarvu kohta, kas meil on vaja sellist ametnikke armed ja riigikogu koos oma n]unikke n]unikutega??? Raha jääls ülegi+meie kiitlasvägesi? Kas te arvate, et nad tulevad lihtinimesi kaitsma???Sellised endiste kommude ballid? Kõik see läheb maksumaksja rahast. Ainult üks soiumine käib pole raha ja valmis. Riik ise on tekitanud selle ebavõrduse!!!!Valest otsast alustasime riigi treimisega. Lubati kangest peatud, jalutud tööle panna, kuid, kus on need TÖÖKOHAD??? Ainult tutvus, tutvus, käsi peseb kätt
kolmas eesti
2018-05-31 11:13:49
Aga praegu elab juba üle 40% vaesuses,mis see 50% ära ei ole!
2018-05-31 16:43:12
LAUSVAESUSES,MITTE SUHTELISES!!!
Paluks ikka täpsust. Eesti keskmiseks pensiks nimetatakse 420.-euri, sots.ministri reporteritunni jutus nimetati 450.-Eesti keskmiseks.Suhtelise vaesuse piir on 465.- =Seega on Eestiu KESKMINE pension SUHTELISE VAESUSE PIIRIS. EESTI ENAMIK PENSIONE ON 320.- = LAUSVAESUSE SEES. Veel hullemaski, sest majade RENOVEERIMINE PANEB KOORMA NEILE, MIDA NAD KANDA EI SUUDA. Seega, oma 32o.-eurist lausvaesusest,peavad nad maksma veel renoveerimised. Siin paneb "Riik õla alla" toimetulekuga 140.-. See raha peab neile kätte jääma peale kommunaalide +elektri(teat.norm)+renoveer.ära maksmist sellest oma lausvaesuse 320.-st. Mis vähem jääb, maksab KOV. SEEGA NAD ELAVAD TOIMETULEKUST = STAAZIGA VANADUSPENSIONÄRIDID. Kus oli ametnike mõistus,kui panid sellise koorma.Teada on ju kihistumine Eestis.Ühes majas võib elada 20 kordse ja rohkemgi sissetulekute vahega inimesi! Pensionäridele,eriti üksikutele, oleks tulnud TEKITADA PUHVERFOND,mis katab renoveerimiskulud ja fond saab raha tagasi korteri müügil või pärijatelt.Kuna pärijaks tihti KOV,siis oleks KOV ka huvitatud rohkem kinnisvara õiglastest hindadest,mitte ühemeheoksjonitest kohalikule volinikule või tööandjale või selle sugulasele,sest sellest rahast hooldekodumaks ju,väheneks korrupts.oht,et vanadekodusse suunatakse eelpoolnimet.eestvõttel)Vanad saavad renov.võlad makstud just suremise ajaks.Eluaegne koorem -kellele kasuks nad seda kannavad???
2018-05-31 16:51:08
Hiljutine Kaia Iva repoorteritund rääkgiti ikka,et minge aga KOV-i ja seal tehakse.(soovitan lugeda 30.mai reporteritunni kommentaare Vikerraadio lehelt)
teile kõik vajalik.Vanu inimesi saadetakse,suunatakse,määratakse jms.KUS JA MISSUGUSED SEADUSED TAGAVAD NEILE KUI INIMESTELE VÕIMALUSE JA TURVALISUSE OMA SOOVIDE JA TEGELIKE VAJADUSTEGA ARVESTAMISEKS.???Kui näiteks ei soovi hooldusasutusse minna ja olen nõus vähema teenindamisega (mingi teenindus ja abimäär peab ikka olema ju riigi poolt kindlustatud?!!)ja vähema põetusteenusega, peaasi et saan omas kodus surra. Kas on see õigus???Või mõtleb seadus rohkem ametnike, "lähedaste" jne. "puhta südametunnistuse" peale,kui vanuri õigusele määrata oma elu ISE? Kui dementne või hakkamasaamatu peab inimene olema, et võtta talt tema tahe?Lastega on ju hakatud mingil määral arvestama.
2018-05-31 17:05:18
Jääb mulje, nagu tahetaks vanurid koos oma pisikeste rahadega mängida kätte hooldusasutustele ja teenusmajadele (kus maksavad veel ise üüri ka,mis on palju kallim,sest lisandub omanikutulu)
MIKS EI OLE TÕSISELT VÕETUD ETTEPANEKUT TEKITADA ÜLE- EESTILINE KODUTEENINDUS ja KODUPÕETUSVÕRGUSTIK. Enesestmõistetavana, nagu on polikliinikute,lasteaedade,koolide,poodide jms.võrgustikud. st. mikroraj. tegutseb soovijate kodudesse tulev grupp teenindajaid ja põetajaid, kes pakuvad kõikvõimlikke teenindust elus ettetulevate olukordade lahendamiseks. Tellida saab ühekordset teenust või paketi koostada ja pikemaaegselt saada. Teenindaja jõuab päevas teenindada 5-8 inimest (vastavalt töödele) ja põetaja abistamas käia 3-5 inimest 1-2-4 korda päevas (vastavalt oluk.) See tuleks odavam kui teenuste sisseost erafirmadelt või hooldusasutuste ülalpidamine.Kaasatud oleks ka abiteenused (loomajalutajad, mehhanismide parandjad, autoga sõidutajad, vabatahtlikena turvaisikud, jms)Kaasatud medits.õde (teat.protseduur.vajadusel ja arst vajadusel ja vajaliku arsti juurde saamise võimalus) Teenindaja ja põetaja teevad erinevat töid ja seetõttu jõuavad rohkem. Nii on haigel tuvalisem,sest keegi ju ikka tuleb.TEAN ,ET VASTAVAT PROJEKTI ON PAKUTUD 10 a !!! KÕIKIDELE SOTS.MINIST.,KANTSLERITELE,AMETITELE,MINISTRITELE,PEAMINISTRITELE = MILLES ON KÜSIMUS??!! MIKS MIDAGI POLE LIIKUNUD. MIKS ON PENSIUONID KERJUSLIKUD -OLEMATUD?! KUI EESTI KOHTLEB OMA VANU NII, POLE KELLELGI TAHTMIST SIIA JÄÄDA= TURVALISUS PUUDUB PRAEGU JA TULEVIKUS. Isegi neegrid lasevad jalga kui saavad.
2018-05-31 17:15:17
Veel on nüüd KOHUSTUS TEATADA ABIVAJAVAST VANURIST NAGU KA ABIVAJAVAST LAPSEST. VÕI NAGU HULKUVAST KOERAST.
Normaalne inimene abistab ja kui vaja tõesti,siis teatab.Ja kontrollib,kas vanur on rahul sellega,mis ta teatamise tulemina sai.Ja jääb kontrollima surmani,sest teatamisega on ta võtnud eetilise vastutuse.Ohtlikum on aga mängida teatamisvõimaluse läbi kätte võimalused psühhoterroristidele,pahuratele naabritele, nn."lähedastele" kes soovivad kiirem vanurist vabaneda ja vara kätte saada,agressiivsele tüübile väljaelamiseks,kellelegi nõrganärvilisele, kes kardab,et nii vana peaks olema ÄRA SILMA ALT -põhjenduseks toob ,et äkki paneb põlema, sureb ära,tekitab uputuse,jms. nagu noorematel ja keskealistel ja lastel selliseid õnnetusi poleks toimunud. Kujutage ette KUIDAS PEAB ENNAST TUNDMA VANA INIMENE JA MIDA OOTAMA TULEVIKULT, KUI SELLISED SEADUSED ON, MIS LUBAVAD TEDA VIIA,SUUNATA,TEMAST TEATADA (kui ta ise ei taha!)PAIGUTADA,MÄÄRATA.TAL ON HIRM JA TURVATUNNE PUUDUB. Andke norm.pension ,mis võimalkdab teenuseid osta.KOV-idele olukordade lahendamise delegeerimine on kui sooviks riik distantrseeruda ja vabaneda vanadest,andes seega kõik volitused ja õigused nendega tegeleda kui asjadega. Toimuma hakkab veel suurem SILDISTAMINE kui juba toimub.
2018-05-31 17:18:21
arvutisse sisestab asjatundmatu arst või õde viite psühh. seisundile aeg-ajalt või haigusele ja teine võtab selle üle pealiskaudselt ja nii käibki see silt temaga kaasas= ei maksa tõsiselt võtta!
MILLAL HAKKAB EESTIMAA INIMENE OMA VANADEST LUGU PIDAMA, HOOLIMA, JA NEID TÕELISELT ABISTAMA. MUUTMA NENDE ELU ELAMISVÄÄRSEKS,mitte viskama neid kohustusi üksteisele.???
2018-05-31 17:26:54
Unustasin mainimata, et kuna vaesed pensionärid jäävad toimetuleku sisse =neil pole asja valda ,siis see 21 euri mis indekseerimine lisas,sellest saavad nad ainult sedavõrd kasu, et ei pea KOVi minema toimetulekut kerjama.Kui nad aga ei jää toimetuleku sisse=lähevad kerjama, siis see 21.-euri kommiraha jääb neil ikka saamata,sest toimetulek on 140.-euri
Käibamaks sööb ära
2018-05-31 22:24:28
Õgib kogu pensitõusu.
2018-06-01 04:10:01
Õpetussõnad Saalomoni tarkus
22:1 Aus nimi on kallim kui suur rikkus, hea kuulsus on parem kui hõbe ja kuld. 2 Rikas ja vaene kohtuvad, Issand on loonud need mõlemad. Alandlikkuse ja Issanda kartuse tasu on rikkus, au ja elu. 5 Okkad ja paelad on valeliku teel: kes jääb neist eemale, hoiab oma hinge. 6 Juhata poiss ta tee peale, siis ta ei lahku sellelt ka vanas eas! 7 Rikas valitseb vaeste üle ja laenaja on laenuandja ori. 8 Kes külvab ülekohut, lõikab viletsust ja tema viha vits saab otsa. 9 Kes on helde, seda õnnistatakse, sest ta annab oma leivast kehvale.
2018-06-01 20:33:29
https://www.ohtuleht.ee/880250/evelin-ilvese-isa-lembit-int-ma-ei-soovi-tutardele-koormaks-jaada
2018-06-01 23:37:52
http://oksmi.me/news/full?id=728#
Venemaa pensionitest.
2018-06-02 19:36:05
http://arileht.delfi.ee/news/uudised/kasvav-osa-pensionaridest-elab-vaesuse-piiril-komisjon-viibutab-eesti-suunas-karmilt-sorme?id=82522973
2018-06-02 20:37:53
http://rahvuslane.ee/eesti/eesti-toetab-turgi-migrante-21-miljoni-euroga-kas-eesti-vanurid-majandusraskustega-suurpered-ja-lapsed-ei-vaja-toetust/
üks põhjus
2018-06-02 21:02:15
Tööandjad on maksnud endistele töötajatele ümbrikupalka ja nüüd on ka pensionid väikesed.
to üks põhjus
2018-06-03 13:02:18
ää aa jama.Paljuks neids oli,kes ümbrikupalka said või kas nad mitukümmend aastat seda said.
Lihtsalt on vastu võetud ja pähe lastud kellegi lollaka ja alatu poolt väljahüütud number pensioni suuruse kohta ja see istub siiani peas nagu kasvaja,võttes mõistuse ametnikelt. Vaesuses,absoluutses vaesuses isegi kohaliku mõõdu järele on nad sees.Mitte piiril.
to käibemaks
2018-06-03 13:12:42
Jah, ja nüüd ei saa KÕIGE VAESEMAD PENSIONÄRID, NEED, KES TOIMETULEKUT PEAVAD ELAMA, SELLEST INDEKSEERIMISEST ISEGI KÄIBEMAKSU VASTU ABINATUKESTKI!
unustasin
2018-06-04 15:59:10
kirjeldatud olukorrale lisamast, et kätte peab siis jääma toimetuleku suurune 140.-eur,kui on makstud kommunaalid( normi),elekter(normi) ja elamuühistu renoveerimised.
Kui ei jää, siis see 10-140.-euri mis puudu,maksab KOV. Kujutlege nüüd, et sel inimesel on mingi võlg või järelmaks ,no näit. arvutile ca`20.-euri ja sideteenuste eest maksab teine 27.-euri ( neid omavalitsus ei maksa - seda loetakse luksuseks, mida eakas ei vajavat nii väga ja võlgu ei maksa ka) heal juhul. 140 - 47 = 95 euri jääb talle toiduks, ravimiteks, vitamiinideks, päikesekaitsekreemiks 27.-eur (onkol.soovitus) retseptita silmatilkadeks 17.-euri (eriarsti soovitus), veel oleks vaja veenisalvi 17.-euri (et põletikku,trombi ei tekiks),veel mingit salvi teat.kohta ,hügieenitarbeid, rõivaid,jalatseid, Tallinna sõiduks ja ka maakonnas sõiduks,juhtub mingi ettearvamatu oluline väljaminek, juhtub majapidamismasinat väga vaja olema või see katki läheb.(pesumasinat näit. väga vaja,sest pesupesemine pole südameh. ja verer.haiguste puhul jõukohane)aga seda pole või külmkappi suvel ju vaja.Aga pole millestki osta. Ja see olukord kestab surmani. Kas on siit selgemaks saanud, millisesse olukorda on pandud eakad, eriti väiksema vanaduspensioniga ??? Ja ikka ja ikka NEILE EI JÄTKU kergenduseks midagi. Kuigi oleme nii kangesti heal tasemel- ehitame R-Balticat,Soome tunnelit, laiendame maanteid,abistame välismaal, jms.
2018-06-04 16:01:07
...no ja hambaid pole unistustki saada !!!
Euroopa ...??? |