![]() Vabadusele viinud valitsuse algusest möödub 20 aastat
surmanuhtluse taastamisest
2010-04-04 15:36:44
http://euro-med.dk/?p=948
Huvitavat Lissaboni lepingust.
to ambuja 2010-03-31 16:59:49
2010-04-04 16:35:11
MRP on vaid üks paljudest tollal riikide vahel sõlmitud paktidest. Nüüd on aeg 20 aastat edasi läinud ja selgunud on palju muudki.
http://www.iseseisvuspartei.ee/test/index.php/pressiteated-avatud/items/pressiavaldus-eesti-iseseisvuspartei-avaldus-mrp-70-aastapaeeva-puhul.html 23. augustil 1939 Moskvas sõlmitud, Saksa välisminister Joachim von Ribbentropi ja Nõukogude Liidu välisminister Vjatšeslav Molotovi allkirja kandvat lepet kujutatakse Teise maailmasõja vallapäästjana, leppe salaprotokolle aga Baltimaade, sealhulgas Eesti vallutamise loana. Luuakse mulje, et Eesti iseseisvuse kadumises on süüdi Saksamaa ja Nõukogude Liidu vahel sel 1939. aasta augustipäeval Moskvas tehtud sobing koos oma salaprotokollidega. Tegemist on parimalgi juhul pooltõega, otse öeldes aga lausvalega. Molotov-Ribbentropi pakt (lüh. MRP) andis Eesti tõepoolest N. Liidu mõjusfääri, kuid Eesti okupeeriti ühe teise suurriikide sobingu alusel, mitte aga MRP alusel.
Tõde
2010-04-04 16:49:23
Tõde on, et RR loodi KGB suunitlusel, et juhtida uutmise tuhinas pead tõstev rahvuslik liikumine Partei kiiluvette. See oligi selle RR tegelik ülesanne. Paraku rahvas "kaaperdas" RR-i Savisaare ja KGB käest ja suunas selle oma rahvuslike huvide teenistusse. See ka õnnestus. Kuigi Savisaar tahtis moodustada uue Eesti riigi (mitte taastada vana!), anda kõigile ENSV-s elavatele inimestele (ka sõduritele) kodakondsuse ja Ida-Virumaale autonoomia!
KGB-l läks siiski korda Savisaart üles haipida (meenutame Teletorni "päästmist" rind ees jne). Tänu sellistele KGB näitemängudele tõusis Savisaar äralollitatute toel Eesti juhtpoliitikuks. Tõenäoliselt on see KGB hüpik nüüd FSB käsutäitja. Ei imestaks...
Tõde
2010-04-04 16:53:17
Tõde on, et RR loodi KGB suunitlusel, et juhtida uutmise tuhinas pead tõstev rahvuslik liikumine Partei kiiluvette. See oligi selle RR tegelik ülesanne. Paraku rahvas "kaaperdas" RR-i Savisaare ja KGB käest ja suunas selle oma rahvuslike huvide teenistusse. See ka õnnestus. Kuigi Savisaar tahtis moodustada uue Eesti riigi (mitte taastada vana!), anda kõigile ENSV-s elavatele inimestele (ka sõduritele) kodakondsuse ja Ida-Virumaale autonoomia!
KGB-l läks siiski korda Savisaart üles haipida (meenutame Teletorni "päästmist" rind ees jne). Tänu sellistele KGB näitemängudele tõusis Savisaar äralollitatute toel Eesti juhtpoliitikuks. Tõenäoliselt on see KGB hüpik nüüd FSB käsutäitja. Ei imestaks...
Tõele
2010-04-04 18:20:22
http://euro-med.dk/?p=9993
Ja kuhu siis teised on Eesti viinud?
to ambuja
2010-04-04 18:48:33
-.Eesti Kongress peaks häbenema oma tollast käitumist._
Ongi, häbenemisest ära pööranud ja kolgivad ikka oma katkise nahaga trummi.
2010-04-04 20:43:02
http://www.eesti.ca/index.php?op=article&articleid=27715
Tiit Made Eesti komiteest.
TV
2010-04-04 20:58:12
to Tõde ja teised luuletajad. Hea, et mõningatel veel fantaasia töötab ja oskavad ka nälja visata: nagu, et NSVL-i ajal KGB suunitles RR-i loomist Eestis, et hakata vaikselt loksutama igavesena tolajal tunduva vene impeeriumi ja nii edasi ja nii edasi...
Oli mis oli, teada saame, nagu üks ütles 50.a pärast s.o.juba ajalugu. Minu mure on tulevik, õigemini tänane ja homne päev. Nähes mida võimulolijad tegid ja teevad (algul oma raha nimel jne.) oma rahvaga, tahes-tahtmata veendud, kes on tegelikult need rahvareeturid, sujuvalt välismaalastele, ennast unustamata, Eesti ja eesti rahva mahamüüjad. Jällegi elu näitab. Ega midagi, ilus aeg kevad on käes, noored lõpetavad koolitee. Õnneks on koolide lõpetajatel kõik teed lahti... Alles see oli: ''Meie noori ootavad avatud ustega ülikoolid, tehnikumid, kutsekoolid. Noorte käsi vajatakse tehastes, vabrikutes, põllumajanduses. Eesti tulevik on noorte käes''. Jumal tänatu, et tänapäeva noored sellist, stressi tekitavat aega ei tea. Selle aja nimi oli okupatsioon.
vaagija
2010-04-04 22:14:27
"Eesti Komitee tegelased, kes nüüd suure käraga oma teeneid Eesti iseseisvuse ainutaastajatena afišeerivad, olid nii Moskva kui ka rahvusvahelise üldsuse silmis tundmatud ja sõnaõiguseta tegelased, kellega ei peetud vajalikuks avalikult üldsegi mitte suhelda. Seda tehti aga aktiivselt Ülemnõukogu ja laulva revolutsiooni liidritega.
Ülemnõukogu taastas iseseisvuse vaatamata Gorbatšovi, Eesti Komitee, USA administratsiooni ja Eesti pagulasorganisatsioonide vastuseisule." Väärt ütlemine Tiit Madelt.
Rasmus Vool
2010-04-04 22:18:17
Eesti pole kunagi kuulunud Venemaa kooseisu peale 1918 aastat, vaid NSVLiidu koosesisu. Need on kaks mõistet. Isegi kunagi eksamil on poliitökonoomias õppejõud minu käest seda konksuga küsimust küsinud!
Hea huumor
2010-04-04 22:59:40
TO: vaagija 2010-04-04 22:14:27
Otsi veel mõni "arvamusllider" väärt mõttega. Vaagija oskab meid ikka naerutada.
Ilona
2010-04-04 23:31:49
vaagija kus ja millal Tiit Made selle ütles. Kus on selle ütluse alg allikas. Ma olen öelnud, et kui tahad fakte esitada, siis pead kirjutama kust on see pärit, sest paljud ei usu ja ei ole kuulnud. Mina ka ei ole kuulnud, aga tahan teada.
vaagija
2010-04-05 00:26:16
Austatud Ilona - kui lugesite eelmisi kommentaare, siis nägite, et üleeelmine kommentaar on Tiit Madest. Minu viga on, et ei vihjanud sellele, vabandan.
to Ilona
2010-04-05 03:08:08
Tiit Made ütles seda ja veel palju muud 1. aprilli Õhtulehes lk. 10 ilmunud artiklis "Eesti Komitee polnud vedur, vaid pidur". Selles on eriliselt esile tõstetud lause "Eesti Komitee vei suutnud korraldada õieti ühtegi üldrahvalikku vabadusüritust".
2010-04-05 03:16:00
Iseseisvuse taastamine sai teoks Eesti Komitee kiuste - väidab 20. Augusti Klubi liige. Päris üllatav oli lugeda Made kirjutisest, et "Eesti Kongressi juhtivad tegelased tulid koos intritega 15. mail 1990 Toompea lossi esisele platsile avaldama meelt Ülemnõukogu ja Rahvarinde valitsuse vastu. Rahvas ajas nad sealt koos intritega minema." Seni on ikka räägitud vaid intrite minemaajamisest... Kas tõesti olid meie kõigekõigemad vabadusetoojad nendega niivõrd mestis?
vaagija
2010-04-05 08:47:39
Eelmisele - kahjuks võib seda uskuda, sest kui juba sama seltskond süüdistas Savisaart kokkumängus Lõssenkoga mässu korraldamiseks, siis ju loodeti tegelikuklt, et intrid kukutaksid Savisaare valitsuse. Ega seegi tähtsusetu seik ole, et samal ajal, kui eesti rahvas kogunes üles Toompeale Savisaare toetuseks, lahkusid Toompealt alla koos intritega ka vähemalt kaks Eesti Komitee juhtivat tegelast.
Ilona
2010-04-05 09:20:03
Kas Made pole pärast öelnud, et see oli 1. aprillil tema aprilli nali :-)
Tulin samuti Toompeale intrisid ära ajama ja ei näinud küll ühtki inimest seal kes ennast eesti Komiteega ja Eesti kongressiga seostavad. Mõnda oleks ikka näinud! See on üllatav avaldus! Vaagija, kes need kaks juhtivat tegelast Eesti Komiteest olid. Anna teada. Miks see peab Eesti rahvale saladuseks jääma. Ei tea keda tänada selle eest, kes andis infot Madest!
ambuja
2010-04-05 09:51:26
Huvitav on lugeda milleni on viinud Eesti komiteelaste pidev ajupesu nn. lumpeni hulgas. Nüüd küsitakse, et miks venelased ei vaata eesti TV kanaleid ega mõtle eesti keeles. Tähendab, et kui sa oled neeger ja elad Tallinnas, siis sa ei tohi enam vaadata Aafrika TV saateid. Katsuge seda neegrile selgeks teha, aga venelane peab muutuma eestlaseks kui tahab Eestis elada. Salga oma rahvus ja keel maha, siis oled "meite mees".
On näha, millise järjekindlusega püütakse laimata Rahvarinnet ja Savisaart. Ei anna neile tegelastele rahu, et rahvas koondus Rahvarindesse ja uskus Savisaart rohkem kui äpardunud kommunisti kandidaati Kelamit. Pole imestada, et Rahvarinnet kujutatakse KGB projektina ja 15. mai intrite mässu Savisaare organiseerituna. Lihtsameelsed jobud on ju manipuleritavad ja sellele ongi rajatud nende tegevus. Sellised tüübid on nüüd saadetud ka siia kommenteerima oma vaimuvälgatusi. Aga Tiit Made on läbi ja lõhki osalenud Eesti iseseisvumisel ning tema jutt on tõene, mis toetub tegelikele faktidele. Eesti Vabariigi Ülemnõukogu taastas iseseisvuse vaatamata Gorbatšovi, Eesti Komitee, USA administratsiooni ja eesti pagulasorganisatsioonide vastuseisule. Eesti Vabariigi Ülemnõukogu tegi ainuõige otsuse kasutades putši läbikukkumise tõttu tekkinud šokki Moskva võimuritel. Kui oleks viivitatud selle otsusega, siis oleks Moskva võimurid kogunud end ja Jeltsinil oleks olnud raske meid tunnustada. Jeltsin oleks ka Tšetšeenia iseseisvust tunnustanud, kuid tema ümbrus oli juba toibunud ja nii ei saanud Jeltsin muud teha kui oma vägesi veidi tagasi hoida. Siin on mõtlemisainet.
vaagija
2010-04-05 09:52:27
Ilonale. Tänan tähelepanu eest. Lugesin seda lugupeetud Enn Põldroosi memuaaridest.
ambuja
2010-04-05 10:48:38
Lisaksin iseseisvumise kohta. Millegipärast on siin ajupestud unustanud, mida on meie iseseisvumise kohta öelnud Putin. Nad ei taha seda mäletada. Putin ütles selge sõnaga, et iseseisvuse andmine oli suur viga. Me peame tänama Rüütlit, Väljast ja Savisaart, kes suutsid Jeltsini meie poole kallutada. Aga selline mees nagu Putin poleks Eesti ja teiste balti riikide iseseisvust tunnustanud ega vägesi välja viinud. Et 1975.a. Helsingi kokkuleppe põhjal tunnustasid balti riike NSVL-i koosseisus kõik Euroopa riigid ja ka USA, siis ei saanud ükski välisriik tõsta küsimust balti riikide eraldumisest. See oleks olnud sekkumine NSVL-i siseasjadesse või siis õigusjärgse Venemaa siseasjadesse. Veelgi enam, eespool mainiti, et balti riikide inkorporeerimise kiitsid heaks samuti Inglismaa ja USA enne Saksamaad. Jälle võeti neil sõnaõigus ära. Et välisriigid ei tahtnud paadikõigutamist ja Eesti Komitee hõljus pilvedes, siis ainus jõud iseseisvumisel oli Rahvarinde toel Ülemnõukogu. Vaagin nii siitpoolt kui sealtpoolt, aga ikka jõuan samale järeldusele.
|