![]() Valimiste logifailid tuleb säilitada!
Kalluta aga
2017-09-27 14:19:56
Nii on ja jääb 2017-09-27 14:15:20
Miks sa sellest inimesest politseile teada ei andnud? Sellega ju aitasid kuriteole kaasa!
Maanaine
2017-09-27 14:28:03
Miks eelmisel korral vanadekodus pidi hääle andma elektrooniliselt? Vanuritel on õigus hääletuskast voodi ette tellida või kuidas?Seadust on rikutad ilmselgelt ka vanadekodudes ja vastust tuleb anda isikul kes seda tegi.Töölt kõrvaldata inimesed kes seadust ei austa.Kes seda soodustab?
Enam nii ei tohi!
Kalluta aga
2017-09-27 14:50:47
Maanaine 2017-09-27 14:28:03
Ehk räägiksid lähemalt? Missugusest vanadekodust käib jutt Kas sul on täpselt teada, et vanuritel ei lubatud hääletuskasti voodi ette tellida? Kuidas rikuti seadust? Kas jälle kõikides vanadekodudes või ainult ühes konkreetses? Hakkad juba inimesi oma oletuste najal kinni panema ja töölt kõrvaldama? Parafraseerides sinu lõpuhüüet, kokkuvõtteks sinu kommi kohta: Valetada nii ei tohi!
Alla 20 tuhhi ei kujuta ette
2017-09-27 14:57:31
On ikka väga kehv elu. Olen valinud IT enda erialaks ja tõesti ei kujuta enam väiksema palgaga virelemist ette. Kasiinos kulub jubedasti.
Programmeerija
2017-09-27 14:58:35
Kuidas tehakse kindlaks, et digitaalse allkirja andja olen tõesti mina? Lihtsalt näide: 011001001000111001011000111001
011001001000111001011000111001 kuidas see erineb eelmisest kui ma lasin selle oma lapsel trükkida? Mis ütleb see olin mina kes omas kaarti ja ka sisestas need numbrid?
Kalluta aga
2017-09-27 15:15:57
Programmeerija 2017-09-27 14:58:35
Eeldame ikka, et sa hoiad oma ID kaarti enda käes ja ka PIN koode pole avalikustanud. Kui sa seisad lapse kõrval ja lased oma PIN-id sisse tippida ei ole vahet. Juhul aga kui ta teeb seda sinu teadmata oled sa oma ID kaarti ja PIN-e lohakalt hoidnud. Laps, aga, saaadab selle teoga korda õigusrikkumise - identiteedivarguse. E-valimise seisukohalt ei oma sellised näited tähtsust. Selliste õigusrikkumiste tõenäosus on lihtsalt niivõrd marginaalne, et ei suuda mõjutada valimistulemusi. Eeldame ju oma inimestelt eelkõige ausust ja seaduskuulekust.
Aeg mõistusega asja võtta
2017-09-27 15:47:39
Eestit valitsetakse Brüsselist ja kureeritakse Pentagonist. Iga eestlane peaks aru saama, et kõik elektroonilised teenused arendatakse rahva kontrolli all hoidmiseks. Nii ka valimisprogrammidega. Ega ikka palju seda iseseisvust ja demokraatiat ei nõua kui korraga pangakontod külmutatakse ja kodakondsusest vabastatakse.
Seega vait olla ja valima! Marss Marss!
Vaielge, palju tahate
2017-09-27 15:48:48
Korporatsioon nimega Smartmatic tegeleb E-hääletus masinate ehitamise ja süsteemi haldamisega paljudes riikides, ka Eestis.
Smartmaticu boss Malloch Brown on ka Sorose Avatud maailma fondi ¨suurte onude ümarlauas¨.Valimised on teater massidele. Aga rahad on suured ja juhivad elu.
No küll on tüütu
2017-09-27 16:00:38
Tahtsin lugeda failide kaitsest.
Siin aga jutustate mingist muust. Kas on siis valimised ausad ja kindlad, või tehakse jälle Reformierakond riiki juhtuma?
Kalluta aga
2017-09-27 16:12:13
No küll on tüütu 2017-09-27 16:00:38
Milles on sinu probleem? Nüüd on ju Keskerakond valitseja ja teie endise loogika järgi määrab valitsus ka e-hääletuse tulemuse. Nüü peaks ju siis Keskerakond e-hääletuse võitma?
Vajame kindlust kaugemalt
2017-09-27 16:14:04
Me peame saama olla kindlad, et tarkvara, mida kasutame, on turvaline. Võtame kasvõi Windows10, millel on mõned turvalisuse garantiid, kuid mitte midagi, mis tagaks kasutaja privaatsuse. Euroopa Liidu andmekaitsedirektiivi kohaselt (General Data Protection Regulation ehk GDPR) rikub see kasutajate õigusi.
Kalluta aga
2017-09-27 16:19:21
Vaielge, palju tahate 2017-09-27 15:48:48
Jälle üks valevorst välja ilmunud! Eestis pole kasutusel hääletusmasinatel põhinevat e-hääletust, mida see sinu pakutud Smartmatic haldaks.
Kalluta aga
2017-09-27 16:33:21
Üldiselt või Eesti e-valimiste vastaste irratsionaalse ebakriitika taga näha hirmu. Hirmu selle üle, et ilma erialase ettevalmistuseta ja sügavamalt süsteemi tundmata on tavalisele ja lihtsameelsele inimesele see süsteem lihtsalt hoomamatu ja arusaamatu. Samas ajavad inimesed oma rahaasju ilma eriliste hirmudeta e-pangas ja pole häda midagist.
Kuidas siis nii, et ühte keerulist ja hoomamatut e-süsteemi kasutatakse ja ei kardeta suurt midagi. Teise puhul on aga lahti suur paanika ja kisa? Siin tulevad mängu populistlikud poliitikud kes seda paanikat ühiskonnas õhutavad. Nende populistlike poliitjõudude tegelik soov on piirata inimeste juurdepääsu valimistele ja selle läbi saada ise valituks. Ühesõnaga paras natsi-Saksamaa ja Nõukaimpeeriumile omase poliittehnoloogiaga on tegemist.
Kalluta aga
2017-09-27 19:23:34
Riigi Infosüsteemi Ameti eestvedamisel on välja töötatud tarkvara, mille abil saab turvariskiga ID-kaartide, elamisloa ja digi-ID elektroonilist osa uuendada alates novembrist.
Kaitse mind Kalluta aga
2017-09-27 19:41:57
Rohkem soove pole.
Kalluta aga
2017-09-27 20:45:38
Kalluta aga 2017-09-27 19:23:34
Minu nime alt on küll libatud, aga info ise on õige.
Seepärast,et
2017-09-27 21:28:40
Nagu Churchill ütles, kui valimistest midagi oleneks, oleks need juba ammu ära keelatud.
to Kalluta aga
2017-09-28 09:33:02
no üks asi peaks nüüd küll igale inimesele selge juba olema, mis puudutab põhiseadust ja ühetaolisi valimisi. Siin on suur vastuolu ja ebakõla. Nimelt saab e-hääletada palju pikemal perioodil kui seda saab teha paberhääletamisel. See on esimene suurem rikkumine. Teine suurem erinevus seisneb selles et e-häält saab inimene korduvalt muuta, aga pabersedeli lased kasti ja sellega on kõik. Seega on e-valimised põhiseadusevastased, sest nad ei ole valijatele ühetaolised. Lisaks ei ole võimalik tuvastada isikut, kes konkreetselt hääletab mingi ID kaardiga.
Seda muinasjuttu, kuidas vanakodudes on kõik OK ja vanurid 90 aastased ise hääletavad oma ID-kaartidega...............no palun, ära sellist jama enam aja. Miks ei viida vanadekodudesse valimiskaste, see oleks igatahes rohkem kontrollitud variant kui e-valimine. Ma väga loodan et tänane Valitsus on ikka mõne oma inimese ka sinna e- serveri juurde tööle pannud ja hoitakse sellel asjal silma peal. Võin 99,9% väita, et sel korral e-valimised tühistatakse kuna meie turvarisk on suure kellaküljes ja toimub kindlasti mingi häkkimine väljastpoolt või isegi seestpoolt. Ei ole enam kaua oodata. Inimesed minge jaoskonda valima, see ei tohiks küll kellegile ülemõistuse raske ülessanne olla. PS ei saa kuidagi aru, miks peaks üks indiviid midagi kaitsma nii ennastsalgavalt kui ta ei tea sellest midagi. Kas Kalluta aga kommentaatorile piisab lihtsalt sellest, et keegi Rõivas või Pevkur ütleb, et e-valimised on turvalised ja siis nii ongi. Ära aja naerma, vaata kuidas needsamad poliitikud igapäevaselt valetavad nii et silm ka ei pilgu ja kui räägivad e-valimistest, siis on aususe etalonid. Sa oleks nagu mingi naiivitar ja blondiin.
Head lugejad, kirjutajad
2017-09-28 10:28:35
Saage aru, et "Kalluta aga" on haige inimene.
Tema on kaotusvalus Reformilane. Need ongi sellised õelad ja mitte targad. Kirjutist lugeda ei oska.Kohe kukuvad midagi solkima. On ju selgelt öeldud, ET TULEB SÄILITADA! Vaat, nii kaugele selle äbariku mõistus ei jõua. Ja lisaks on üleskutse, minna valima! Mida veel on vaja solgerdada`?
jutt jumala õige
2017-09-28 11:49:38
Kõik normaalsed inimesed e-hääletama!
Burešini elektoraat muidugi lasnagorskis valimisjaoskonda "valima". |