![]() Eesti põllumeestele euroopalik toetus!
kiin
2012-11-09 08:19:36
To Sergo: eks niisugused arusaamad et kõiges süüdi ainuisikuliselt Laar, näitab ära niimoodi arvajate mõttemaailma. Nad ei tea või ei saa aru misasi on demokraatia; nad on eeldamas et igas erakonnas või parteis on valitsemas ainuisikuliselt otsusi vastu võttev dikdaator või batja , kes käseb poob ja laseb - need on inimesed kellede mõttemaailm on jäänud kinni hoopis ühte teise aega ja süsteemi.
Mis on aga puudutamas Soomet siis see on praktiliselt iseseisva riigina - küll tsaari-Venemaa koosseisus - eksisteerinud mitte sada vaid juba kakssada aastat: evides autonoomiat, valitavat senatit, oma raha, rahvusväeosasid, iseseisev politseisüsteemi, jne. Nii et kui meie alustasime oma riigi ülesehitusega nullist sisuliselt kakskümmend aastat tagasi siis põhjanaabrid juba alates tuhande kaheksasaja üheksandast aastast. Seega on Eesti ja Soome võrdlus mistahes aspektis mõttetu. Ei ole mõtet võrrelda võrreldamatuid asju. Ja veel küsimus neile kes kirumas nn. tööstuse lammutamist: likvideerunud tööstusest kolm neljandikku kuulus NSVL Kaitseministeeriumi haldusalasse - kas NSVL-du, või siis tänases kontekstis Vene sõjatehased peaksid tõesti meil siiamaani eksisteerima?
Hmm...
2012-11-09 08:38:18
Pilt ja pildiallkiri lähevad ikka ilusasti kokku.
...[pildiallkiri] KES TEGELIKULT AJAB EESTI ASJA: Ester Tuiksoo Euroopas meie põllumeestele paremaid tingimusi välja kauplemas. ..... Ja pildil on Tuiksoo kuskil kõrtsis õgimas. Ehk siis on näha, mis moodi kesikud "eesti asja" ajavad. Peaasi, et oma larhv läigiks rasvast...
Indrek Rääts
2012-11-09 09:42:58
Paljud inimese mõtlevad nii, eriti kesikud, kärsakad jakärssninad, et diktaatorlik valimine on omane kõgis erakondades nagu seda on Keskerakonnas. Seal on tõesti üks juht, kes ainuisiklilt juhib ja käsib, siis on hulk alluvaid ja tema ees lipitsejaid.põlvitavaid lakööre ja sellega on nad harjunud või peavad kuuletama, muidu ei saa sooja kohta ei omavalitsuses, ei riigikogus ja firmade nõukogudes. Enne kui siin midagi kirjutada peab olema selleks luba, artiklite all ei kirjuta tihti artikli autor, sest kommijate küsimustele ei tule vastuseid, kuigi erakond ja selle juhid lubavad inimestele kõik läbipaistvust ja suhtlemist.
Lugedes kiini kommi, peab olema temaga nõus, sest see kõik on õige. On ka seda näha, et mingil Juliuse nimelisel kodanikul pole oma õigustuseks midagi öelda, kui keegi midagi küsib. Sama võib öelda nii Lemme Krimmi, kui vaagija kohta, rääkimata nimetutest kommijatest. Mõned ehk kardavad erakonna aukohust või erakonnast väljaviskamist.
Enn Oja 1
2012-11-09 11:01:41
olen saand jällgi mejje "valitud" jõukkude kujunemist selle 20' aasstajooksul ning tagasivaadates saan tojjmunule tuginedes kokkuvõtta järrgmist:
1) jõukkude juurutamine oli allgusest p'äälä segu ni kuritegelikust kujga sinisillmsest kavast . vajd osa nägi võjmalust rikastuda ning rahvastpetta . ehk suuremgi osa jäj nejst pettmiskavadest aga kõrvale ning toettasid rahhvapettmist kauttselt ettesöödetud näjttüvedenajal . ajajooksul akkas mõnigi nejsst vasstukobisema et see pole ju see mida allgul lubati ehk 'sellist Eestit ma küll ej tahht' . osa tõmmbus tagasi, osa l'öödi minema, osa vahetas värrvi ehk akkas tuulttnuusutama . see oli aluseks suhhteliselt kinndla kuritegeliku jõugu kivistumiseks, eesskujuks italjàanode mahhviajõugud . s'eega l'oodi jõugud kinndla kuritegeliku kavaga sest tüürijuures olid petised, mitte sinisillmsed . ehhki 'eeldusi oli allgul paljudel sis välljakujunesid jõugud oma sihipärases pettmistegevuses 1.' riigikogu k'oossejsu lõpuks . ja nagu tulemustest t'eame - petetud ning petetava rahhva ennda toel !!! 2) rahvas võjb kül viriseda pettmisteüle aga tegelikult onn enamik siisski vaattemänngudealttid ning sellele enamikule jõukkude omavaheline kissklemine isegi m'eeldib . süvendand on seda tõjkk et võjjmurite kuritegevuse j'uurdumine on tojjmund küllaltki 'aeglaselt ning inime 'aeglast muuttumist enamassti ej märkka . kaa on p'uudund sellge võrrdlus 'ausatega sest sellisejd lihhtsalt pole . onn ju tejsetki jõugud sisimas sama sugused, erinevad nad kõjkk vajd pisi assjades ehk alttkämakksude pakkumises valiatele . sellega saab seletada ka mõne uue ning suhhteliselt rikkumatta jõugu alkkselt järssk toettus sest sellep'äälä loodetakkse . ett aga enamuses onn ikkagi 'vanad' petised sis uued ej löö kujdagi läbi . senisejd vabariigitujd ja rohelisi'uurides tuleb vällja et nad polld juba allgusest p'äälä minngid 'aususe kehastised . kohandumisvõime tejstepetistega oli vabariigitutel suurem ning nendel õnnestus juhh.tjõukkudeseas kanndakinnitada, rohelised kuj kittsapiirilisemad ning isesejjsvamad visati "kehvemate" näjttlemisosskustetõttu kohe üle parrda . sama alusega saab ennustada ka tejste uute "'ausate" tulekut, kohandumist ja minemapekksmist .
Enn Oja 2
2012-11-09 11:02:05
omaette lugu on mujdugi iga jõugu ülesehituse ja omaniku/juhi suhhtekirjeldus . nagu iga rühmas on ka tänastes jõukkudes mõnel suurem sõnaõjjgus kuj tejsel võjj isegi enamusel .
selel inndamisel võjjb aga kerrgesti ekksi sest ükks asi on massimöla vahendusel mejjlemaalitud piltt, tejne aga tegelik sisu miss võjb vormist oluliselt lahhkneda . kujj Ettkaripuhul me eriti end vormist petta ej lasegi sis Anruse, Urrma ja Svennipuhul võjb ekksimus 'olla üllatavalt suur . et ka ma ise ej tea midagi sügavamalt ning ej soovi petta ennd tunndelistest innangutest sis jätan nendeinndamise ära . aga se erinevus onn olemas . eraldi toon vällja vajd Anruse valitsemisaja ja kava . kinndel et p'äälä minu mõttlevad paljud et kujj Anrusel õnnestupki see valitsemisaeg suhhteliselt edukalt lõpunivenitada sis järrgmisesuhhtes enam ej panustatta . võjmalik et ka Anrusel on se tunne olemas ning juba varakult on ta märkkuannd et võjmalusi on kellelgi tejsel . öheltpooltt ta sellega kinlustab ennda kohhta sest p'uudub otsene vajadus teda kukutada sest ta lahhkub n'iigi . nii saavad asenduspetised pöhenduda täjjälikult omavaheliste arvete kl'aarimisele ning toettusleeri kujundamisele . loomulikult k'aasnevad sellega alttkämaksud, ülesosstmised, toettused, sõpprusrinkkonnad jne . seda mejjle aga mitte k'eegi millegipärast ejj esita . jahutakkse küll Siimukolimisest Kadriorrgu ent ometi on jusst valitsuse juhh.t mejje liiduvabariigis nummber 1 .
to mõtiskleja
2012-11-09 13:43:17
Kui müügil oleks aint Eesti kaup ei jaksaks üldse osta.Eesti põllumehe ahnusel pole piire.Anna aga voli kätte.
2012-11-09 15:26:09
Koguaeg kurdame, et meil on kallis kõik ja koguaeg tõstetakse hinda. Ise oleme süüdi, sest ise tõstame pidevalt hinda. Toon ühe näite. Suurbritannias on toiduainete hinnad peaaegu samad mis meil siin Eestis. Alati võib näha aga seda, et maksad kahe eest aga saad kolm. Meil võib seda näha üliharva ja seda kaubalt mida inimesed nii kui nii ei osta.
Sergole
2012-11-09 23:26:49
Julius oli nõukaajal parteitu ja on ka nüüd parteitu. Seega ei tasu külge pookida keskerakondlikku mõttelaadi.
Mis aga põllumajanduse hävitamisse puutub, siis olen pärit maalt. Minu kodukandis oli 4 laudakompleksi ja 2 töökoda, oli suur koolimaja, velskripunkt, kauplus, raamatukogu. ( korda päevas sai rongiga sõita antslasse, Valka või Petserisse ja Võrru. 4 korda sai sõita päevas kas Moskvasse, Riiga, Vinskisse, Peterburgi või mujale. Kuna elasin kogu selle lautade, farmihoonete, töökodade ltükeldamise ja erastamise üle, siis vabandage väga, te ei ole lihtsalt maal toimunuga kursis. Miks oli vaja lõpetada 1987. aastal valminud baltimaade moodsaimas sealihatootmise kombinaadi tegevus ja seda hoolimata omanike vastuseisust. peale mitmeaastast seismist ja tühjaks varastamist müüdi see ca 12000 m2 hoone koos 22 ha maaga, 2 alajaamaga, ppuurkaevude jne naeruväärse hinnaga ja seda vaatamata sellele, et Saksa ärimehed hindasid selle hoione väärtuseks täpselt 21 korda kõrgema hinna vääriliseks. Mis tsehhidesse puutub, siis sorry, Sergo, ärge rääkige asjadest, mida te ei tea.Olen nii Tšehhimaa,Saksamaa kui Poola eluoluga väga tuttav juba 1970. aastast ja istun nende riikide esindajatega mitmeski rahvusvahelises koostöögrupis ka nüüd koos. Ka noorel riigil olid olemas asjatundjad, kuid nende nõuandeid ei peetud eluvüõraste ja koolipingist tulnud ajaloolaste, usutegelaste jne poolt millekski.
julius
2012-11-09 23:33:47
Julius ei pea vajalikuks laskuda nii madalale, et hakkab tõestadma seda, mis on tõsi. Kes ei taha teada tött ja näha seda, mis Eestimaal toimus taasiseseivumisel ja millest ka paljud ausad ja puhta südametunnistusega teadlased kirjutavad, on nende endi probleem.
vaagija
2012-11-09 23:40:37
Kas mitte ei tuleks kõigepealt küsida, et kuidas ikka juhtus nii, et ühest ebaausast ja ebaõiglasest-ülekohtusest NSVL impeeriumist pääsesime ja teise ebaausasse ja ebaõiglasse-ülekohtusesse Euroopa impeeriumisse potsatasime?
Sergo
2012-11-10 00:24:39
Julis! Võid olla parteitu või ükskõik kus erakonnas, mid see ei huvita. Jutt on sul täpselt selline nagu keskerakondlastel. Nemad on head, aga ülejäänud inimesed ja erakondlased on saast.
Ma saan aru, et sinu kodukandis ei olnud ettevõtlike inimesi, kes oleks põllumajandust tahtnud edasi viia ja parseldsid kõik maha. Tõesti, niisuguseid kohti oli. Võibolla hoopis unistad tagasi kolhoosi-sovhoosi taolisi moodustusi ja tootmist. See oleks pannud põllumajandusele täitsa põõna. Hea kui oli inimesi, kes tahtsid edasi selle kõigega tegeleda. Maainimestel on raske töö, kahjuks ei saa sellest linnainimesed ja kes pole maal elanud üldsegi aru. Olen mingi maalt ja maal isegi pärast EPA lõpetamist töötanud. Töö pärast olin sunnitud maalt ära tulema. Vanemad elavad praegu maal ja seal käin väga tihti. Sellied suured lihakombinaadid-farmid on maailmas tundmatud ja seal tootmine on praegusel ajal Eestis väga raske. Nii loomade kasvatamisega kui toodangu realiseerimisega. See on loomulik et agaramad inimesed erastasid kui oli võimalik. See kõik on hea. Kes selle Viiratsi suure seakombinaadi erastasid ja mis seal praegu toimub.
Enn Oja
2012-11-10 08:53:16
märjam'aalaste kesskjõugu ninamehele selsimes v'aagiale on lihhtne vastata .
2/3 s'oovis uutt peremeesst ikka sellepärast et ahhnus ja kadedus vägistasid mõjsstuse ja kajjne tulevikuarvestise . erinevalt selsimes v'aagiast ja tejstest temat'aolistest lühimälulistest mälätan ässti kujdas klikk pejbutas 'eeslit ninaette tokiottsariputatud euroanndamiga . et sellega k'aasneb oma sisetöösstuse ja ise'ennda ülalpidamisvõjjme ävitamine ning p'eame ka akkama tejste vigu k'innitaguma seda majjnisid vajd vähäsed avarama mõttlemisvõjjmega tegelased, nende arrvamusi võjjs aga lejjda pigem k'ommidest kujj avalikust ajuloputusest . mull on ka ässti meeles kujdas alati kinndla sejsukohaeesst pejttupugevat Arnoldit survestatti . ej tahht ta ju kujdagi otse ega öheselt vällja'öölda et uus liittriikk on mejje liiduvabariigile kõjgearukam lahend . aga kuj t'alle sellgekstehhti et vastaseljuhul ta järrgmiseks 5'ks aasstaks sissekirjutist Kadriorrgu kinndlasti ej saa sis tegi püksid täjjs nagu paar aasstakümmet varem Sav''ettski saj''uusikajttstes . tagantjäräle võjme küll väjtta et seda kuuendikku otsustavat osa poleks ka tema vasstusejjs suutt mõjsstuselet'uua .
Nälgiv K-farmer Hundisilmalt
2012-11-10 09:45:06
Vaata kõige kasumlikumaid firmasid
Veerandsajast kasumlikumast firmast ligi pooled tegutsevad põllumajanduses. Suurimat kasumlikkust ehk 119% näitas piimakarja kasvatav firma Mardi OÜ. http://www.ap3.ee/article/2012-10-26/koige_kasumlikumad Tänage Laari ja hakake aga põllumeheks :)
kogu moos
2012-11-10 10:52:18
Eestil on valida: kas Putin või kohalikul tasemel põllumajandustoetused!
maakas
2012-11-10 11:10:39
See ongi väga kummaline, et vinguvad siin linnas elavad nimesed ja tulihingelised keskerakondlased, kesikud, kärssninad. Maamees teeb maal igapäev rasket maa tööd ja ei vingu. Eks tal ole ikka hea meel kui saaks rohkem toetust ja loodab tuleviku peale. Viimastel aastatel on läinud maal kõik paremuse poole. Maalt põgenevad ikka need kes lähevad välismaale, jätes pered ja vanemad saatuse hoolde või kuulavad Savisaare Tallinna kutset helgest tulevikust.
Kas linna elavad inimesed kellel pole mingeid juuri ega seost maaga üldse teavad kuidas maal elatakse. Kõnelevad ja kritiseerivad rohkem kui maal tegutsevad maakad. Isegi vaagija kes ei ole elus EESTIS maatööd teinud, oli bussijuht, vigiseb siin. (tegelikult vaevalt vaagija nime all 78 aastane Udo Knaps Märjamaalt esineb. Ta on oma nime Keskerakonnale maha müünud ja keegi teine kirjutab tema nime all).
mis arvata
2012-11-10 16:32:03
Lugedes tänasest Õhtulehest sellest kuidas valitakse inimesi firmade nõukogudesse ja kuidas on nende teadmised ja oskused seal olemises. Ei ole midagi imeks panna, et firmade töös ja tegemistes on palju puudusi ja möödalaskmisi. Kui ikka inimesel pole vastavat haridust, teadmisi ja oskusi ei saa juhtida ja nõu anda firmade juhtidele ja juhatusele. Teada on, et enamus firmade nõukogud käivad kuus koos korra või kaks ja nõukogu liiikmed saavad selle eest palju rohkem palka kui enamus meie tavalisi 8 tundi tööl käivaid inimesi. Niigi on need nõukogu inimesed kõik suure palgalised kodanikud, kelle jaoks see palk seal on "prügi" põhipalga kõrval. näiteks paljudele oleks see suur raha. Teada on näiteks Tallinna abilinnapead on kõik vähemalt viies firmas nõukogus palgal ja lisa sissetulek palgale on korralik lisa.
Kuidas üldse firmade nõukogusse saada on ise küsimus. Ütlen ainult seda, et selleks peab olema paks rahakott, tutvus ja mitte midagi nõukogus tegemine!!!
vaagija
2012-11-10 17:49:02
kiin küsib: "likvideerunud tööstusest kolm neljandikku kuulus NSVL Kaitseministeeriumi haldusalasse - kas NSVL-du, või siis tänases kontekstis Vene sõjatehased peaksid tõesti meil siiamaani eksisteerima?"
Ei ole kuulnud, et Leek, Viljandi Tikuvabrik, Tartu Autoremonditehas, Marat, Punane RET, tselluloosivabrikud, paberivabrikud, Kreenholm, Salvo, Orto, Kommunaar, Volta, Ekskavaatoritehas, suusavabrijud, konservivabrikud jne kuulusid NSVL Kaitseministeeriumi alla?
Olev Hõrendik
2012-11-10 21:50:53
Vaagija! ellised suured vabarikud olid pea kõik sellised, kellel tuli tooraine suurelt Venemaalt ja kohe ümber orienteeruda mujale oleks olnud hullumeelsus ja määranud kindlasti hävingule. Samuti oleks olnud uuenenud ühiskonnas ja isegi maailmas mõnede ettevõtete eksisteerimine noore riigi jaoks olnud liiga kallis ettevõtmine. Samuti tehase toodangu profiili muutmine ja tehaste sisseseadmete uuendamine oleks käinud Eestile ülejõu. Nii mitmeski vaagija poolt nimetatud tehastes tuli toore Venemaalt ja mitmed tootsid detaile tõesti sõjatööstuse jaoks, mida meie tavalised inimesed ei teadnud. Paljud need tehased on asendunud uutega, mis on palju efektiivsemad ja kasulikud nii tootjatele kui tarbijatele.
vaagija
2012-11-10 22:07:34
Olev Hõrendik, aga kuidas on nende ettevõtetega, nagu Leek jt töötavate ettevõtetega, mis osteti kõik lääne ettevõtete poolt üles vaid selleks, et need siis sulgeda ja nii oma turu konkurentidest lahti saada?
Olev Hõrendik
2012-11-11 11:26:00
vaagija! nagu Leek jt. Missugused sinu arvates olid need teised. Leek oli väga vana ja amortiseerunud masinavärgiga. Selleks, et edasi liikuda, oleks pidanud kõik uuendama. Samuti ei olnud tal sobiv asukoht linnas.
NB! Millal sina jõuad nii kaugele, et tõestad oma väiteid? |