![]() Neiveltile vastuseks: kehtestame hoopis maksimumpalga!
rusikareegel
2014-06-18 22:20:50
Mida suurem on palgalõhe, seda suurem on ka järjepidevus Eesti Wabariigiga!
Guru
2014-06-19 15:36:14
Neivelt,Sa oled õigel teel!
Kalewipoeg
2014-06-20 00:01:19
Tore on.
Eestisse jäävad ainult kõige madalamad ja odavamad töökohad kuna ühtegi vähegi väärtustatud spetsialisti pole selle maksimumpalga süsteemi tõttu võimalik palgata kuna kõik on siit mujale läinud. Ja kindlasti on see ka signaal noortele, et kui soov eestisse jääda siis harida pole end eriti mõtet kuna heale elule väljavaateid pole. Ideena huvitav aga ise sellist kommunismi ei soovi. Palga ülemine määr jäägu ikka ainult sinu enda pädevuse ja vajalikkuse taha.
Feja Räim
2014-06-20 14:16:32
Kui Keskerakond oleks saanud 1992. aastal valitsuse jätkata, oleks meil õitsev riik, üksmeelne ühiskond, Eesti majandus korras ja miinimumpalk juba ammu vähemalt 1000 €. Eestlased oleks olnud tänaseks ilmselt üks Euroopa rikkamaid rahvaid. Savisaare vailitsus oleks kujundanud sellise Eesti, nagu rahvas unistas.
Kalewipoeg
2014-06-20 14:18:48
Oleks Savisaar 1992 aastast saadik võimul meenutaks Eesti Valgevenet koos sealse diktatuuriga.
Kalewipojale
2014-06-22 16:13:13
Kuule Kalevipoeg,Valgevene pole sugugi selline diktatuuririik,nagu meil Eestis on püütud teda sellisena kujutada.Valgevene majandus on korras,rahvas rahul oma valitsusega ja seal käinud kirjeldavad korras linnu ja rahva rahulolu oma presidendiga.Mitte nagu meil,kus kus kõik on kõigil kõri kallal.Savisaar poleks ideaalset Eestit suutnud kujundada,sest kaikamehi on liiga palju seda tegemast segamas,kuid parem olukord kui praegu ,oleks kindlasti olnud.
Stakan K.Butõlkin
2014-06-24 18:23:07
Kõwa peaga Kalewipojale: peale rahapalga on töötaja motiveerimiseks teisigi võimalusi nt.
ettevõtte aktsiad, osakud, täiendav puhkus jm. erisoodustused. Tuluerinevustega ona parem võidelda kehtestades senisest progresseeruvam tulumaksusüsteem. Muidugi peab miinimumpalka tõstma kardinaalselt. See on ammu ajale jalgu jäänud ja ei toeta sisemajandust.
vaagija
2014-06-27 10:11:27
Feja Räime arvamust toetades, kus Rahvarinde valitsusega sai meie taasiseseisvunud Eesti hea stardipositsiooni ja stardikiirenduse õiglaselt ja sotsiaalselt inimkeskse Euroopa suunas... kui ei oleks järgnenud seda laarlaste tagurpidi stagnat, kus meid ja meie turg müüdi maha nende thatcheristide-friedmanistide ultraliberistidest paduparempoolsetele, mida usinasti jätkavad nüüd ansiplased... millega nad tagasid endile, kui väljavalituile... taevamanna... nagu ütleb majandusteadlasest autor siingi: "Pole loogiline, et umbes 20 % töötajatest saavad oma töö eest palka, mis ületab 80 % madalapalgaliste töötajate palka isegi kümneid ja sadu kordi."
Seejuures ühe olulise asja unustasid meie ahnepäitsidest valitsejad, kes vaid iseendale selliseid seadusi luues, millega enda palku ja heaolu taevastesse kõrgustesse võimalik tõsta... mäletame ju laarlaste võimule saades nende kurikuulsat ütlemist – selleks et midagi elu hammasrataste vahele jäänutele jagada ja neid järele aidata, tuleb meil enne jõukust koguda, koguda... ja kogutakse tänaseni, ja lõppu ei paista... ehk tänapäevasemalt öeldes – vaid enda taskute täitmise kõrvalt pidanuks laarlased-ansiplased niipaljukest taipama, et lihtne tööinimene on ka inimene ja temasuguste 80% madalapalgalise elanikkonna elementaarseks miinimumvajaduseks on selline miinimumpalk, millega ta ja ta pere suudavad oma elu majandamisega ots-otsaga kokku tulla, et siiski inimväärselt ära elatuda... seda aga ei tehtud... kogu miinimumpalgaline (Euroopa väikseim miinimumpalk!) elanikkond jäeti meil saatuse ja välismaiste investorite meelevalda, kes vaid mõtlevad enda megatulude ja meie odava tööjõu miinimumpalga veel väiksemaks tegemisele. See ongi peamine põhjus, miks meie maa nüüd oma rahvast tühjaks põgeneb... häbi meie ahnitsejatest paremäärmuslikele ultraliberaalsetele röövkapitalistidele. |