Logo
13. juuni 2018
23 (1104)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Põlatud torujüride kaitseks

Tjah  2007-04-11 09:02:47
Erand kinnitab reeglit. See, et üks torujüridest, Väino Ubina nimelt, on mõistusega mees, ei tähenda automaatselt seda, et nad kõik oleks. Enamus torujüridest on kahjuks madalapalgelise agressiivse proletariaadi esindajad, kes valivad Keskerakonna poolt, ei räägi sõnagi Eesti riigikeelt, ja lõpetavad iga lause sõnaga "bljat". Kultuurist ei oska see enamus midagi pidada. Nende "kultuur" on see, kui sa oskad ilma kätte abita suus sihvkasid puhastada. See on meie Eesti sotsiaalne reaalsus, ja sellega EI PEA teps mitte rahul olema. Mina ei ole.

Ilmselt  2007-04-11 19:26:53
ei ole Tjah näinud ühtki ehtsat meistrimeest-torujüri. Sellist, kellel töö juures mõte jookseb ja käed käivad. Tipp-torujüri on nupukas ja haritud, kes tunneb metalle ja nende omadusi, tunneb erinevaid tehnoloogiaid, nende tugevaid ja nõrku külgi. Vabal ajal paneb ta ülikonna selga ja läheb teatrisse. On härrasmees nagu erialaga meistrid olid kunagi enne sõda. Neid on praegugi, kuid näha neid enam ei saa. Soomes on nõudlus suur ja seal peetakse neist lugu. Kui üks ajakirjanik on intelligentne, siis ei järeldu, et nad kõik seda on. Enamus on kahjuks agressiivsed, mitte eriti arukad, aga see-eest tööandja truud teenrid.

HERILANE  2007-04-17 17:30:56
No-noo, või torujürisid peetakse mõne menukirjaniku poolt alamaklassi inimesteks! Torujürid on ju meie inimkonna paremik, sest kui ei oleks torujürisid, kes parandaks veevärki, upuksime varsti sõnniku ja virtsa sisse ära.

pump & vänt  2007-04-17 22:41:04
Läänes on ehitustel eritööde tegijad - santehnikud ja elektrikud kõige enam tasustatud töötajad.

Nimi 
E-mail