Logo
13. juuni 2018
23 (1104)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Savisaare mõistatus?

  2016-06-02 19:36:45
Katkend Edgar Savisaare raamatust: „ Usun Eestisse“ (TEA kirjastus, 1999).
Edgar Savisaaar: „Valitsusjuhile on ülioluline maailmapoliitika ja rahvusvahelise äri kogemus. Väga palju maksab arusaamine sellest, kuidas maailma valitsetakse ning missugune on selle valitsemise avalik ja missugune varjatud pool. … Mõtlen tagantjärele, et võib -olla olid kohtumised USA suurärimehe Roland Lauderiga selles plaanis isegi olulisemad kui USA presidendi George Bushiga. Ja võib olla oli kokkusaamisel Rotschildide panga presidendi Roger Cukiermaniga Pariisis suurem tähendus kui nõupidamisel Inglismaa peaministri John Majoriga“.

Lemme Krimm  2016-06-03 00:42:28
Hurraaa seltsimehed kommentaatorid!
Kestvad kiiduavaldused vabamyyrlasjuutide poolt, et löpuks teie abiga me saame hävitada eesti rahvavaenlase number yks. Kestvad kiiduavaldused. Olete ära teeninud lenini - stalini ordeni. Hurraaa!
Kestvad kiiduavaldused

kolonel-leitnant Tõnu  2016-06-03 02:02:06
Hea Jaak - sulle teadmiseks. Täna kirjutati alla käskiri mulle kõrgema auastme määramiseks. 1. juulist 2016 olen kolonel.

Praegu pakin kohvreid, lähen täiendkoolitusele Ameerikasse. Olen seal kolm kuud, aga see ei tähenda, et loobuksin Jaagul silma peal hoidmast. Internet on globaalne, vahet pole, kas oled Eestis või Ameerikas. Sõnumeid saab saata igast ilmaotsast.

Pealegi, jäävad Jaaku jälgima minu auastmest nooremad ohvitserid. Isikkooseis on ses suhtes halastamatu.

Ja veel Jaak, kas su majapidamises on umbrohutõrje tehtud - sinu majapidamise ümber käivad trahvivad ametnikud.

Ja annaks saatus, et sinu aiast ei leitaks priskeid kanepi taimi. Sellise jama eest antakse ka pensionäridele pikki aastaid kinnimaja.

Ole siis ikka mõistlik sõber Jaak.

Fenomen  2016-06-03 07:53:01
Edgar Savisaar on Eesti poliitmaastikul fenomenaalne isiksus.Ta on köitnud ja köidab inimesi oma karismaga sest ta on isiksus,keda ei ole võimalik valitud keskteelt ei paremale ega vasakusse kraavi meelitada ka mitte ähvardustega.Jah,kerge tal ei ole aga taganemis teed tundub,et temal ei ole sest ta ei oska taganeda kui ta tunnetab oma südamega,et valitud tee on õige ja oma rahvale ja rahvuse ning rahvusriigi säilimisele püha üritus nagu olid meie esivanemate juhid,Tasuja ja Lehola Lembitu.

võimas  2016-06-03 10:36:52
Nüüd siis on burešinist saanud juba Hundiurka Tasuja või siis Lasnamäe Lembitu.

JAAK  2016-06-03 12:00:42
Kõlab väga saksatõnulikult: "Täna kitjutati alla käskkirjale. et 1. juulist 2016 olen kolonel." Kirjuati alla kaks kuud varem? Kes kirjutas käskirjale alla ja kes omistab ohvitseridele auastmeid? kas nüüd omistatakse neid Hermqn Simmi käskkirjdegq, nqgu sa majoriks said? kas sa Tõnn oled jooma hakqnud või narkotsiks hakanud? Sa omistasid mulle midqgi kanepi kasvatusest,ju sa siis oledki kanepi tarvitamisele üle läinud? Sa ju omistad oma negatiivseid omadusi alati mulle. Ju sa siis niisama vajalik oled, qangu oli Hermen Simm kui talle miilitsapolkovnik omistati. ega siis peremehed pole ju muutunud. Mindki hakati ju kohe taga kiusama kui Laar need endised kgb j kommunistid omale qmetisse võttis. Riigireetur korraldas korraliiku provokqtsiooni minu vallandamieseks ja sina olid tema pime abiline. Ilmselt siiski oled neile vajalik.Ameerikas õpid seda terrorismi veeelgi põhjalikumalt. No see kolm kuud on rohken sõu kui õppimine. Sinusugusest ei saa kunqagi head politseinikku, sul ei ole sellist õiglast ja ausat iseloomu. Mida kõrgemale auastmelt tõused, seda lollemaks muutud. No lugege ise koloneli auastmes politseinik keldib siin oma auastemega! Mul on isegi hea meel,et olen politseile nii tähtsaks isikuks muutunud, et politsei kolonelid peavad minul silma peal hoidma. K ahju, et see juhtus juste see kõige ohmum riigireeturi sõber ja qbiline olema. Oleks ikka tõelist koloneli omale nuhiks soovinud.Tõnn sa ära keksi siin koloneli auastemega. See on ikkagi politsei kolonel, sest niimoodi kusagil mujal auastmeid ei jqagata ja ohvitseirks ei saada tänavalt, nqgu sulle see riigireetur määras komissariks ja kohe üleöö major! Seda ei tehte mittekusgail mujal.

Huvitav  2016-06-03 12:57:53
Kas see Hull-JAAK miilitsas tööd simuleerides seersandi pagunid ikka sai?

Sai  2016-06-03 14:08:17
nooremseersandiks isegi!

TO HUVITAV  2016-06-03 14:32:13
Kulla huvitaja endises riigis, kus vaatamata okupatsioonile, kehtisid seadused ja õiglus.Siis pidasid prokurörid riiklikkku järelevalvet seadustest kinnipidamise üle ja nende täitmise üle. Siis olid seersandi pagunid palju väärtuslikumad kui praeused politsei koloneli pgunid. vaadake ometi seda Saksa Tõnni. Kas sellised ongi nüüd politsei kolonelid? Kas niimoodi saadaksegi koloneliks? Seersant oskas oma paguneid hinnata ja need auastmed ei tulnud niimoodi taevast,nagu praegu tänavlt korjatud kuuekuuliste õppuste järel Paikuse koolis, (isegi seda pole läbinud Saksa Tõnn)ja kohe kriminaaljälituse vaneminspektoriks! Politsei uhas teenistusautodega ringi, et ennast näidata ja see oligi nende ülesanne.kahjuks pole see politsei siiamaani tasemel. Nüüd reformiti segamini piirivalvega ja kumbki kumbagi tööd ei oskagi ja seda silmas peetigi.Kui Saksa Tõnn on tõesti kolonel, siis on ju selge, mida nendelt politseinikel soovitakse. Polegi juhus, et see Herman Simm niimoodi edutati ja just Simm sokutati, kust ta salajasi dokumente kõige rohkem ligi päseb. Ka polnug juhus seegi, et temal võimqldqti üle tosina aasta riike reeta! Kgb ja kommunistid on praegugi võimul ja president jagab neile teenetmärke, Oi Jaak läks hulliks. Lähen ruttu tablette võtma. Oi ei saagi voodi alt paistavad koloneli pagunid! Jälle Saksa Tõnn voodi alla roninud? Eks nii hoolsa nuhkimise eest muidugi on see edukas töö. mille eest tule auastet tõsta ja suuri rahalisi preemiaid maksta.

  2016-06-03 18:07:47
Kui Herman Simm reamehena pool aastat patrullis, siis sai ta nooremseersandiks. Tädi ütluste kohaselt oli Herman koju tulnud ja suurest rõõmust lakke hüpanud. Oli seisnud aina peegli ees ja imetlenud enda paguneid. Saksa Tõnn ei tea seersandi paeltest ega patrullimisest midagi. Tema sai kohe uhiuue teenistusauto ja sellega uhas mööda linna ringi, sest kabinetis oli igav istuda. Ja niisuguste teeniste eest oli aasta pärast riigireturi edutamisega komissariks ja nagu taevast ka kohe major! Oh tule taevas appi, mismoodi siin praeguses politseis need ohvitserid sünnivad ja neile kuppe jagatakse?

kai  2016-06-03 19:47:15
Antsule! Esiteks ma ei ole Kaie-ikka Kai.
Ilvese ema on Venemaa juut, kui ma selle netti lõin, muutis kadriorg kogu tema suguvõsa lihtsalt ära-eestlasteks.
Ja palun ära mind mõnita, maoskan vastu ka anda ja üsna valusalt.Tean Sinust juba nii mõndagi. Kirjutasin, et käisin Türil, sul on siin küll teine nimi, aga ega see asja muuda.

tatistu  2016-06-04 09:04:12
Vanasti olid hulluharrid kinnises ravi asutuses aga kaasaegses e-valimises,hoopis kommentaariumis.Oleme ikka oma kgb-st lausuja tahtest tiigrihüppe ära teinud.

Tiigrihüpe  2016-06-04 11:22:03
Mängu polittseinik Saks Tõnu sai aastaga majoriks. Nüüd ta kelkis siin esimest korda oma õige nimega lagedqale tulles oma varjunimede all nuhkimise järel kelkis, et temale omistati eduka töö eest kolonelleitnandi auaste. Mo mitu aastat on ta siin tõepoolest nuhkinud ööd ja päevad erinevate varjunimede all, kuid põhiliselt Kalluta aga varjunimega, millega ta juba Delfis tegeles küberjälitusega. uskumatu on see, et endised kgb ametnikud nüüd kaposse pugedes minu peale nii palju vaeva näevad ja maksumaksja raha kulutavad? Kes ma siis olen riigireeturi poolt orgniseeritud (vabandust paraadi juhtis endinerepresseerija Ain Seppik) sügava puudega invaliidist pensionär. Kas kgb-l ongi selline hqigus, et temal kohe peqab vaenlane olema? Kas neile nende ja kommunistide laialiajajast Savisaarest ei piisa? Ei piisa, sest nende vaenlased on kõik need, kes toetavad ja annavad oma hääled valimistel ja selle juhile. Saksa Tõnn on tõesti pandud minu järgi nuhkima pikemat aega, aga mida nad sellega loodavad taotleda? Näitavad ainul politsei äärmiselt labast ja rumalat oma politseitööst täiesti erinevat tegevust ja nuhkimine on muidugi ainus, mis Saksa Tõnnile sobib, kuid siiski milline on selle tegevuse eesmärk ja miks seda maksumaksja raha niimoodi raisatakse? Nüüd on pool aastat möödas selle kolonelleitmadiks aaamisest ja juba kelgib seesama kolonelleitnant Tõnu, et kirjutati alla käskirjale, et alates 1 julist 2016.a,.on ta kolonel! Tule taevas appi, siin on nüüd just need tunnused, mida saksa Tõnn mulle omistab-idioodi jutt. Mis kuradi käskkirjale alla kirjutamine? Kas president on hakqnud käskirju alla kirjutama? Või fantaserib Tõnn, et nii nagu ta riigireeturi käskkirjaga majoriks sai?

fanaatik Tõnn fantaseerib veel, et pakib kohvreid ja sõidab Ameerikasse kolme kuulisele täienõppele! Täiendõppele! Kulla mees, mida sa täiendama lähed? kas seda kuidas kala rapitakse? Sa töötasid kalurikolhoosis Majakas tehnikumi haridusega insenerina, kas seda lähed kolmeks kuuks Aneerikqsse täiendama? Kas sa oled jooma hakanud või sa tarvitad kanepit. Sa käid minu jures nuhkimqs ja mueted, et minu maja ümbruse kasvab umbrohi ja lopsakad kanepid minu aias.Teinekord luban sinul mõned kanepid kaasa võtta. Ära ainult teistele räägi, sa ju nimetad mibd sõbraks ja hea inimseeks. Aga oma ülemustele kanna ette, siis ehk sinu koloneli allakirjutatud käskkiri jääb iehk 1, juuliks kehtima.

järg  2016-06-04 11:39:09
Tiigrihüppega poole aasta järel kolonelleitnandist koloneliks, vabandust kahe kuu pärast. Siis ehk ootame uut käskkirra, et alates 1 jaanuarist 2917.. On Saksa Tõnn kindrelmajor!

parandus 2017  2016-06-04 11:41:52

Saksa Tõnn  2016-06-04 11:52:53
Kus sa oled, kus sa oled Jaa-gu-kee-nee
tule välja, tule välja hai-ge-kee-nee
võta rohtu, võta rohtu Jaa-gu-kee-nee
ei siis jaura, ei siis jaura hul-lu-kee-nee

jne kuni Jaak terveks saab. Kui saab.

kai  2016-06-04 13:04:17
to Kui; Savisaare õde sündis 1939.aastal.Emal OLI Eesti kodakonsus siis juba olemas. Mis puutub siin mainitud, et kandis lapse üle, siis tedmiseks, et üsna palju naisi kannavad last kauem.See on inimese eripära,ka mina kandsin lapsed kuu kauem ja taheti sünnitus esile kutsuda,aga ju siis poiss hakkas kartma ja sündis ikka ise. Ainult suur oli ja raske sünnitus.
Pole vaja rumalusi kirjutada, te saate küsida ka arstide käest, et miks on üsna paljude naistega nii.

hädad  2016-06-04 14:04:52
Algasid sellest,etta ei suutnud luua ustavat siseluuret.Seda lünka kasutasid ära endised võimu ametkonnad,organiseerusid ja moodustasid ühisrinde,kaasates ühisesse grupeeringusse kgb,meedia,rahanduse.Neil oli seda lihtne teha sest nad olid ju omad.Edgari taga oli küll rahvas aga vastas olid nii endised sisejõud kui välisjõud,kuna said aru,et see mees oma eestimaad maha müüma ei hakka.Seda maad ihaldavad nii ida naaber kui lääne monopolid.

JAAK  2016-06-04 15:21:40
Oled tõesti uskumatult valves. Kohe kümne minuti järeel oled kohe kohal oma luuletustega. Aga ega sa muidu ju edukat tööd ei tee ja suuri preemiaid ei saa ja kui veel see käskkiri ära kaob, kus siis need koloneli pagunid on? Saksa Tõnn sa parem muuda oma elukutset, Hakka luuletajaks. See sobib sulle hoopis paremini kui siin laimamine ja teiste solvamine. See on eriti sinul äärmiselt labane ja lausa lapsikult lollivõitu. Kahju, et sa ise sellest aru ei saa ja lohutad ennast sellega, et omistad neid enda pudusi teistele rünnatavatele. Kas sa tõesti loodad kommunistide kombel, et mida kauem nad oma loosungitega vehivad, seda rohkem on neid, kes seda uskuma hakkavad. Tõepolest juba pea kõik poliitikud kordavad meie õigusriigist! Õigusriik ja inineste invaliidistamine ja ära koristamine mõrvadega parimate poliitikute suhtes, on meie õigusriigi peamine õiglus ja õigusriigi kuvandiks ja ei mingisugust uurimist ega mokaklobinat kui ei taha siin kolonelleitnandi või tulevase koloneli laimu ja solvangute alla sattuda. Veeelgi hullem, sind hakatakse pidevalt töötlema,et oled hull j idioot, kes kiiresti vajab ravi! Ja valvekoer sattubki sellest lausa pöördesse ja lõpuks hakkabki ise ka uskuma, seda mida ta kommentterib!

Nuhkis kolonel Saksa Tõnn, järel hiilis Herman Simm
Joomata jäi piiriviin, sest kadunuks jäi korgivinn.
Soomlased siis pahased,et küll on need kolonelid labased.

  2016-06-04 16:04:09

Eelmine | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Järgmine

Nimi 
E-mail