![]() Niklus: Eesti on finantskatastroofis
tõde
2010-11-24 12:17:47
Maailm tunneb mitmei terrorismi liike.Eestis lokkab finants-psühho- ja poliitiline terrorism, puudub veel taliban.
finito
2010-11-24 21:28:37
Kui Eestis poleks kunstlikult tekitatud ehitus - ja kinnisvarabuumi, mis ergutas kogu majandust ja andis tööd ka töötuks jäänud põllumeestele, tööstustöölistele jne, oleks Eestis krahh saabunud juba 10 aastat tagasi.
to Niklus
2010-11-25 17:47:24
Aga kuda oleks muidu aru saadud,et katastroofis ollakse.Selle tarbeks oligi tarvis Euroliitu minna.Nüid hää võrrelda päevarahasi ja toiduhindu.(Ei usu teps mitte et kohalikud omavahel ja oma inimestega oleksid paremini toimetanud).Viimased ei lakka tõusmast.
finito`le
2010-11-25 19:37:35
Juba Antiikajastul teati , et igat katastroofi saab edasi lükata ainult selle suurendamise hinnaga!
Aga millel meil majanduskriis tegelikult oli? Kuigi välismaised analüütikud olid ammu hoiatanud, rääkis peaminister Ansip (vaadake 2007 - 2008 ajalehtedest)meile, et majanduskriisist rääkimine on paanika tekitamine, siis rääkis ta, et kui see on kriis, siis sellises kriisis ta tahtvatki elada, millest võib järeldada, et tol ajal oli kõik väga hästi, ja siis räägiti (juunis - juulis 2009) juba, et Eesti on majanduskriisist väljumas! Millal siis kriis ikkagi oli kui peaminister rahvale nii räägib? Või ei ole siin älkki midagi muud olnudki kui tublisti üle kümne aasta kestnud kriis, mille kestel vahepeal peeti omanäolist laenuorgijat, sest kaitsva riigi oma kodanike eest hoolitsejana kavala vahelt ära tõmbamisega, lasti oma kodanikel ohjeldamatult spekulatiivselt "Odavat" väljamõeldud raha laenata ja enesele, tegelikku lisaväärtust loomata, ettekujutatud rikkust luua, mida laenuorgijat kütvate riigiisade poolt naeruväärselt majanduskasvuks nimetatakse.? Ja majanduspuumiks nimetatud laenuorgijale järgnes meil ju mitte langus vaid kurikuulus "Negatiivne majanduskasv" ja nagu öeldud alates juunist 2009 oleme pidevas "tõusueelses seisundis". Millal ometi oli siis Eestis see majanduslangus ja majnduskriis mis välismaiste analüütikute hinnangul oli Euroopa liidus halvemuselt teine?
finito
2010-11-26 13:18:08
Midagi näitas juba IME-le üleminek, kui NLiidu keskvõim võttis dotatsioonid ära ja liiduvabariigid hakkasid kauplema turumajanduse põhimõtete järgi.
Kriis hakkas tekkima juba aastal 1998. Selleks ajaks olid Eesti senised majandustalad metalliäri ja erastamine end ammendanud. Oleks olnud täielik blamaaž, kui juba siis oleks riik käpuli olnud ja selleks organiseeriti ehitus - ja kinnisvarabuum.
etu
2010-11-26 17:09:34
Väga huvitavad mõtted siin. Et Eesti elaski siis ainult Venemaa armust ja kujutas ette , et on jube rikas liiduvabariik, mingi nõuka-eliit. Niikui Venemaa tagant ära kukkus, nii oli meil ainult aja küsimus, millal auku kukkuda.
Saulil ja Kaareperel tuline õigus- nemad ennustasid seda kõike üsna täpselt ette. Ja muidugi internatsid ka tänaseks võidumehed - koos ersp-laste ja eestikongeslastega, kes nendega diili tegid. 80 prossa eestirahvast ametlikult vaene.
tegelikkus
2010-11-28 12:27:38
etule
Nõukogude ajal räägiti Eesti NSV-s, et toidame Venemaad jne. Kui see kõik meile jääks, siis oleks alles vägev elu! Vaid vähesed rääkisid sellest, palju NL-i keskvõim Eestisse raha sisse pumpas, et tootmine saaks üldse toimuda. Aga aastal 1990 oli I enamlaste - kelamlaste liit ja aastal 2000 tegid enamlased- kelamlased II liidu Tallinna linnavolikogus Keskerakonna vastu.
2010-11-28 14:52:10
Kui toitsime siis vastu saime odavat gaasi ja muud.Mitte ainult vilte.
Tartu eelarve seletuskirjast
2010-11-29 20:36:29
SISSEJUHATUS
Eesti majandus on langusest taastumas. Majanduslangus hakkas aeglustuma 2009. aasta viimases kvartalis ning kuigi ka 2010. aasta esimeses kvartalis oli majanduskasv veel negatiivne, siis teises kvartalis pöördus majandus tõusule ning 2010. aastaks eeldatakse 2 2,5% majanduskasvu. Majanduskasvule vaatamata leidub majanduses endiselt ebakindluse ilminguid: tööpuudus on jätkuvalt suur, investeerimistegevus pole taastunud ega laenuaktiivsus hoogustunud. 2011. aastaks prognoosib rahandusministeerium 3,6% ja Eesti Pank 4,2% majanduskasvu. Majanduskasvu vedajaks jääb 2011. aastal eksport, kuid tulenevalt investeeringute kasvust ja laovarude suurenemisest hakkab tõusma ka siseturu roll.
euromänn
2010-11-30 11:37:40
Ka seoses euroliitu minekuga olid peamiseteks argumentideks, et hakkame sealt toetusi saama, Portugal ja Iirima on eurotoetuste abil jõudsalt arenenud jne.
pole probleemi
2010-11-30 11:40:57
to Tartu eelarve seletuskirjast 2010-11-29 20:36:29
Majandusnäitajad saavad paraneda ka hindade tõstmise, töötute arvu suurenemise ja elatustaseme alanemise abil. |