Logo
13. juuni 2018
23 (1104)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Emaduse kandja – püha Maarjamaa

Riina Rossa,      09. veebruar 2005


Eesti vajab kõrgemat eesmärki või märki, mis tagaks Eestile tähelepanu ja tunnustuse maailma teiste riikide ning rahvaste seas. Miks on Eesti end Maarjamaana nii vähe tutvustanud? Ainulaadne koht siin päikese all, mis rõhutatult vajaks rohkem rahvusvahelist identiteedilist käsitlemist just sellepärast, et siin on säilinud jumalikud alged – Neitsi Maarja jumalaema pühadus.
Eestimaa annab jõudu ja vaimu kõigile etnilistele rühmadele, kes seda maad armastavad ja usuvad, et see maa on rahvusliku koosluse pühaks lätteks.
Eriline Maarjamaa aura sigitab naisi, kes on jumaliku olevuse võrdkujud. Miks aga meil praegu nii vähe lapsi sünnib? Kas põhjuseks on vaesus, riik oma muredega või hoopis väärtushinnangud? Kus on need kaunid Maarjad, kes kannaksid oma ihuvilja ilmale siin?
Iga emaks saav naine peaks olema õnnelik, et just tema saab sünnitada oma järglasi pühale maale.
Eestimaa naised ei vaja ainult katoliikliku kiriku maarjakultust, vaid Neitsi Maarja emaduse sümbolit oma hingele ja vaimule.
Miks on Eesti tuntud suitsiidide suure arvu poolest? Sest sünnib palju nõrku inimesi, eriti mehi, kellele pole sisendatud, et elu on antud siin ilmas üks kord ja see on püha. Sama kehtib ka kuritegevuse kohta. Iga naine, kes valib kergekäeliselt abordivõimaluse, peaks mõtlema Neitsi Maarja pildi ees: „On see ikka õige tegu, et lähen tapma alles eostatud inimest? Äkki teen just praegu haiget emaks olemise pühadusele, oma perele, ühiskonnale ja riigile?"
Emaduse kui väärtuse rõhutamine vajab ühisteadvust kõigis ühiskonna valdkondades: kultuuris, hariduses, perekonnas, majanduses, elukeskkonnas.
Milliseks kujuneb meie saatus globaalses ühiskonnas, sõltub meist. Kas suudame end rahvusena veel säilitada? Usume, et meie siin Läänemere kaldail ei ole kaduv rahvuslik kooslus, vaid suudame säilitada rahvusele igipõliseid väärtusi.
Tahan nii väga, et Maarjamaa naiste sõnu ja palveid kuuleks paavst Johannes Paulus II – me vajame praegu tema õnnistust.
800 aastat tagasi pühendas paavst Innocentius III Eesti- ja Liivimaa alad pühale Neitsi Maarjale. Sellest ajast saadik on Eesti tuntud Maarjamaana.

Viimati muudetud: 09.02.2005
Jaga |

Tagasi uudiste nimekirja

Nimi
E-mail